BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakBu otel şeriata uygun olacak----

Bu otel şeriata uygun olacak

Bu otel şeriata uygun olacak
16 Mart 2013 - 07:35 www.finansgundem.com

Retaj Hotels&Hospitality Türkiye'de yapacağı otellerin akolsüz ve şeriata uygun olacağını anlattı

Katar’lı turizm yatırım grubu Retaj Hotels & Hospitality, Türkiye’deki ilk yatırımını islami modelde yönetilen Retaj Royale İstanbul Hotel ile yaptı.
Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten şirket yetkilileri, ikinci oteli Bursa’da açmaya planladıklarını söyledi. Dün gerçekleştirilen otelin açılış törenine Başbakanlık Yatım Destek Ajansı Başkanı Başkanı İlker Aycı ve Başbakan Recep Tayyip Edoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’da katıldı.
10 YILDA 500 MİLYON DOLAR
Hürriyet'ten Burak Çoşkun'un haberine göre, Türkiye’de toplam 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını ifade eden Retaj Hotels&Hospitality Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mohammed Bin Johar Al Mohammed, İstanbul’da açılan otelin zincir projenin ilk halkası olduğunu belirtti. Türkiye’nin bir çok yerinde otel açmak için çalışmaların sürdüğünün altını çizen Al Mohammed, “Bundan sonraki oteli Bursa’da açmayı planlıyoruz. 500 milyon dolarlık yatırımı 10 sene içinde gerçekleştirmek istiyoruz. En iyi yerleri seçmek için özen gösteriyoruz” dedi. Türkiye’den ortaklarıyla hareket ettiklerini kaydeden Al Mohammed daha çok kiralama sistemiyle hareket ettiklerini belirtti. İstanbul’daki otel için leasing anlaşması yaptıklarını ifade eden Al Mohammed leasing anlaşmasını 10 yıllık yaptıklarını, sonrasında da 10 yıl olarak yenileyeceklerini söyledi.
EVLİLİK ŞARTI YOK
İslami kurallar gereği otelde alkol bulunmayacağına vurgu yapan Retaj Hotels&Hospıtalıty CEO’su Maagid El Saarany iş kadınları için de kadınlara özel ayrı bir kat tahsis ettiklerini söyledi. Otellerde alkol gelirinin yüzde 10’u geçemeyeceğini belirten El Saarany, “Otelde aile ortamı yaratmak istiyoruz. Çocuklar alkollü kimse ile karşılaşmayacak otelimizde” dedi. Otellerinin ağırlıklı olarak iş seyahetleri için terci edildiğini belirten El Saarany, “Otelimiz haremlik-selamlık olmayacak. Evlilik şartı aranmayacak” diye konuştu.
ŞERİATA UYGUN OLACAK
Otelinşeriata uygun faaliyet gösterdiğini ifade eden El Saarany “Otelde hizmet garantisi de olacak. Müşteri memnun kalmamışsa haksız alınan para haramdır. Dolayısıyla müşteri hizmetten memnun kalmadığı takdirde parasını geri ödeyeceğiz.” dedi. Retaj, 2004 yılında Doha’da satma, satın alma, leasing ve arazi yönetimi konularında çözümler sunan bir arazi iyileştirme şirketi olarak kuruldu. Grup daha çok Katar ve Körfez pazarlarında önemli bir paya sahip bulunuyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)