BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBu kış uzmanlar daha az kar bekliyor----

Bu kış uzmanlar daha az kar bekliyor

Bu kış uzmanlar daha az kar bekliyor
03 Aralık 2022 - 11:50 www.finansgundem.com

Avrupa ve Kuzey Amerika'da Sibirya yüksek basıncının artması sebebiyle önümüzdeki kış mevsiminin çok soğuk geçmesi bekleniyor. Ancak uzmanlar yaptıkları açıklamalarda bu sert kışın Türkiye'yi etkilemeyeceğini bildirdi.

Avrupa'nın ve Amerika'nın kuzeyinde bu yıl kış mevsiminin çok soğuk geçmesi bekleniyor. Sebebi ise Avrasya kar alanının büyümesi, Sibirya yüksek basıncının artması. Bu durum Türkiye'yi etkilemeyecek.

Havalar soğuyor, pek çok bölgede yoğun kar yağışı da olan sert bir kış bekleniyor. Ancak uzmanlar, Kuzey Avrupa ve Kuzey Amerika'yı etkileyecek sert kışın Türkiye'de görülmeyeceğini belirtiyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tatlı, geçen yıla göre Türkiye'de ılıman bir hava beklendiğini belirterek, "Uzun vadeli baktığımız zaman Türkiye'yi kar açısından soğukluk açısından geçen yıllardan daha az kar bekliyoruz. Daha ılıman bir hava bekliyoruz geçen yıla göre. Mevsim normallerinin altında yağış bekliyoruz" dedi.

"Blokajdan dolayı soğuk hava yön değiştirdi"

Uzmanlara göre, Avrasya kar alanının yüz ölçümü son 56 yılın zirvesine çıktı. TRT'nin haberine göre Sibirya yüksek basıncı da arttı. Ancak bu soğuk hava dalgası blokaj etkisiyle İspanya'nın doğusuna geçemeyecek.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Okan Bozyurt ise şunları söyledi:

"Ben Aralık'ın ortasında aslında bir soğuk sistem bekliyordum ama hocama katılıyorum. O bir yön değiştirdi şu anda herhalde gelmeyecek gibi duruyor blokajdan dolayı."

Türkiye'de Sibirya soğuğunun yaşanma ihtimali bulunmuyor.

Sibirya soğukları kapıya dayandı

 

Son 35 yılın en soğuk mart ayı yaşandı

 

Meteoroloji açıkladı! Soğuklar geri geliyor, çok kuvvetli olacak!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)