BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBu fotoğraf yeni bir tartışma başlattı----

Bu fotoğraf yeni bir tartışma başlattı

Bu fotoğraf yeni bir tartışma başlattı
03 Nisan 2021 - 10:36 www.finansgundem.com

ABD Başkanı Biden’ın ilk kabine toplantısında verilen fotoğraf “eşbaşkanlık” yorumlarını yeniden gündeme getirdi

ABD Başkanı Joe Biden 20 Ocak’ta göreve gelmesinin ardından ilk kabine toplantısını 1 Nisan perşembe günü yaptı. Toplantı, korona virüs salgını nedeni ile Beyaz Saray’daki Kabine Odası yerine sosyal mesafeye uygun şekilde Doğu Odası’nda yapıldı. Ancak ilk kabinede konuşulanlardan çok, toplantı sonrasında Başkan Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve bakanların birlikte verdiği fotoğraf daha çok tartışıldı.

Dışişleri, Savunma ve Hazine Bakanlarının sandalyede diğer bakanların ise ayakta olduğu fotoğrafta, Biden ve Harris’in yan yana oturması hatta Başkan Yardımcısının duruşuyla biraz daha öne çıkması dikkatli gözlerden kaçmadı. Biden ve Harris’in teamüllerin dışında iki eşit makamda bulundukları algısına sebep verecek şekilde oturma düzeni sağlanması bir kez daha Biden’ın gündemden düşmeyen demans rahatsızlığı nedeniyle dört yıllık görev süresini tamamlamadan, yerini Harris’e bırakacak iddialarını gündeme taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray internet sitesindeki yönetim şemasının gösterildiği sayfada, önceki başkanlardan farklı olarak Biden Yönetimi ifadesi yerine Biden-Harris yönetimi ifadesi kullanılması “eşbaşkanlık” değerlendirmesine sebep olmuştu. Beyaz Saray’ın resmi internet sitesinin ‘yönetim’ sayfasında yapılan değişiklikle, Obama ve Trump döneminden farklı olarak, sayfada ‘Biden-Harris Yönetimi’ ifadesi kullanılmaya başlanmıştı. Beyaz Saray’ın ana Twitter sayfasında da aynı durum göze çarpıyor. Daha önce hükümet çalışanlarına tüm kamusal iletişimlerde “Biden-Harris yönetimine” atıfta bulunmaları talimatı verildiği iddia edilmişti.

Biden: Kongre önündeki olay şiddetli saldırıdır

Biden: Kovid-19'la mücadele bitmekten uzak

Beyaz Saray'da gelenek bozuldu: Biden-Harris yönetimi

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Uyan03 Nisan 2021 14:55

    Cinsiyetle ne alakası var ....alınan kararlar ülke menfaatine uygun olduktan sonra..... Ayse memet ne fark eder... Fanatizm terörü tetikler...düşünmeden alinan her karar ayşeyi memeti bir tik daha aşağı ceker Toplarlamak gerekirse iyi bir eğitim....lider ruh.....âdil vergi dağılımı...adelet..ülke kanunlarının herşeyin üstünde görmek... Özgürce fikir söyleme hürriyeti.. Hukukun hızlı işlemesi..... Yandaş yalaka hırsız pudra sekeri kullananları adaletin keskin kılıcınin kesmesi ....fikirler konuşuldukca eyleme dönüşür Yasasın asıl türk milleti .....

  • Erol g.03 Nisan 2021 12:45

    BASKAN YARDIMCILARI HER ZAMAN BAYAN OLMALI-ÜLKEMİZDE DE BAŞKAN YARDIMCISI BAYAN OLMALI SEÇIMLERDE SEÇİLMELİ