BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiBOTAŞ istasyonlarında ilk yatırım maliyetini yarı yarıya azalttı ----

BOTAŞ istasyonlarında ilk yatırım maliyetini yarı yarıya azalttı

BOTAŞ istasyonlarında ilk yatırım maliyetini yarı yarıya azalttı
30 Mart 2022 - 11:11 www.finansgundem.com

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Doğal Gaz Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonlarının (RMS/A) tasarımını yenileyerek ilk yatırım maliyetini yüzde 50 azalttı.

BOTAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, doğalgaz ana iletim hattından gelen yüksek basınçlı doğalgazın, düşük basınçlı kullanımın olduğu yerlere iletilmesi için ihtiyaç duyulan ekipmanı sadeleştirildi.

Doğalgaz ana iletim hattından gelen yüksek basınçlı doğalgazın, düşük basınçlı kullanımın olduğu sanayi kuruluşlarına ve konutlara iletilebilmesi için ihtiyaç duyulan basınç düşürme istasyonlarına ilişkin teknik şartname, BOTAŞ çalışanlarının proaktif katkılarıyla yeniden tasarlandı.

Mevcut şartnamede yer alan istasyon tasarımındaki, mekanik, otomasyon, ölçüm, elektrik ve telekomünikasyon sistemleri, alanında uzman çalışma grupları marifetiyle modernize edildi.

BOTAŞ tarafından hazırlanan Kompakt Tip RM-A İstasyonu şartnamesinin yürürlüğe girmesiyle, Dağıtım Firmaları ile OSB tarafından tesis edilecek düşük kapasiteli A Tipi Basınç Düşürme ve Ölçüm İstasyonlarında, ölçüm güvenliğinden ödün verilmeden, işletme ve ilk yatırım maliyetleri düşürüldü. Böylece bir istasyonun ilk yatırım maliyeti yüzde 50 azaltıldı.

TCMB'den BOTAŞ'a rekor döviz satışı

 

BOTAŞ'tan doğalgaz açıklaması: Sorunsuz devam ediyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)