BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriBitcoin ATM'leri tarihte bir ilki yaşadı----

Bitcoin ATM'leri tarihte bir ilki yaşadı

Bitcoin ATM'leri tarihte bir ilki yaşadı
03 Ekim 2022 - 12:18 www.finansgundem.com

Bitcoin ATM'leri 2022’de tarihte ilk defa küresel anlamda azalma gösterdi. Bu durumun özellikle ABD’de yaşanan durgunluk sebebiyle meydana geldiği düşünüyor.

Bitcoin ATM sayısı, uzun süredir devam eden ayı piyasasının bir domino etkisi olarak, Eylül 2022’de tarihte ilk defa küresel anlamda azalma gösterdi. 

Bu zamana kadar kurulan tüm Bitcoin ATM’lerinin sayısı, ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.776’ya ulaşmıştı. Ancak bu rakam eylül ayında, CoinATMRadar'dan alınan verilere göre yüzde 2,05’lik bir kayıp ile 37.980’e düştü. 

Cointelegraph'ta yer alan habere göre, kripto ATM kurulumlarındaki şebeke değişikliklerine ilişkin veriler, eylül ayında 796 kripto ATM'sinin küresel ağdan çekildiğini ortaya koyuyor. Yalnızca ABD’de ise, kripto ATM kayıplarında 825’lik bir azalma kaydedildi. Bununla birlikte Avrupa, Kanada ve diğer birkaç yargı bölgesinde kurulan yeni kripto ATM’leri bu düşüşü yumuşatmış oldu. 

Gerilemeye rağmen, son bir aylık veriler, dünya çapında günde yaklaşık 14 kripto ATM'sinin kurulduğunu ve Genesis Coin'in ise, diğer üreticiler arasında yüzde 40,3'lük bir ATM payına sahip olduğunu gösteriyor. 

Kripto ATM’lerinin kurulumunda yaşanan ani düşüşler, düzenleyicilerdeki netlik eksikliğine, kripto piyasasındaki belirsizliğin devam etmesine ve jeopolitik gerilimler gibi faktörlere bağlanabilir.

Her ne kadar kripto ATM kurulumları dış etkenlere bağlı olarak darbe almış olsa da ülkeler kendi sınırları içerisinde kripto ATM’lerine ilgi göstermeye devam ediyor. 

Kısa süre önce Japonya, 2014 yılından sonra yerel kripto para borsaları arasında öncü hale gelen Gaia Co, kripto ATM’lerini yeniden sunmaya karar verdi. Kripto ATM’ler ilk olarak, Tokyo ve Osaka çevresinde kurulacak. Şirket, ayrıca 2023 yılına kadar BTM sayısını 50’ye çıkarmayı planlıyor. 

Powell: Kriptolar için uygun denetim, düzenlemeye ihtiyaç var

 

SEC, kripto para endüstrisini yok mu edecek?

 

Kripto parayla neler satın alınabilir?

 

Pentagon'dan kriptolara güvenlik incelemesi

 

JPMorgan: Kripto para bir saadet zinciri

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)