BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinBill Gates’in eşi mutlu evliliğin sırrını açıkladı: Bulaşık----

Bill Gates’in eşi mutlu evliliğin sırrını açıkladı: Bulaşık

Bill Gates’in eşi mutlu evliliğin sırrını açıkladı: Bulaşık
10 Mayıs 2019 - 12:34 www.finansgundem.com

Bill Gates'in eşi Melinda Gates "Güçlü ve başarılı bir evlilik hayatı dengeli bir şekilde paylaşmaktan geçer. Buna akşamları yatmadan önce bulaşıkları dönüşümlü olarak yıkamak da dâhil" dedi.

Bill Gates’in eşi mutlu evliliğin sırrını açıkladı: Bulaşık!
Teknoloji devi Microsoft'un sahibi milyarder iş adamı Bill Gates'in eşi Melinda Gates başarılı evliliğin sırrını açıkladı. Gates, "Güçlü ve başarılı bir evlilik hayatı dengeli bir şekilde paylaşmaktan geçer. Buna akşamları yatmadan önce bulaşıkları dönüşümlü olarak yıkamak da dâhil" dedi. 

Bilgisayar bilimi mezunu ve bu alanda yüksek lisansı bulunan 3 çocuk annesi Melinda Gates yeni kitabı ‘The Moment of Lift’in tanıtımı için gittiği Dominican Üniversitesi’nde kendisini dinlemeye gelen akademisyen ve öğrencilere, hayatından kesitler sunduğu kitabı hakkında konuştu. Gates, bir saat süren etkinlikte kitabında da yer verdiği birçok konuda soruları yanıtladı.

Eşi Bill Gates ile birlikte gerektiğinde akşamları bulaşıkları birlikte yıkadıklarını ifade eden Melinda Gates, bunu güçlü bir evliliğin olmazsa olmazlarından olduğunu söyledi.

Evlilikte, iki tarafın evdeki işler ve görevler konusunda dengeli bir paylaşım içinde olmaları gerektiğini vurgulayan Gates, `maaş almadan yapılan işler´ sınıfına giren `evi toparlamak´, `çamaşırları makineden çıkarmak´, `çocukların yanına öğle yemeği hazırlamak´ ve `okula bırakmak´ gibi işlere her iki ebeveynin de aynı süreyi harcaması gerektiğini ifade etti.

Mütevazı kişiliğiyle bilinen Bill Gates, geçtiğimiz aylarda hamburger almak için girdiği sırada görüntülenmişti.
 
Microsoft`ta önemli bir görevde bin kişiyi yönetirken hamile kalıp anne olduğunu ve çocuk sahibi olur olmaz işi bırakıp tam zamanlı anne olması gerektiğini düşündüğünü söyleyen Gates, bu düşüncesini eşi ile paylaştığında şok olduğunu ifade ederek, “Bill şirketin beyni, ben de ailemiz için çalışmalıydım. Yapmam gerekenin işi bırakıp evde çocuklara bakmak olduğunu düşünmüştüm ama Bill ile paylaşınca şok oldu ve bana  `Gerçekten mi?´ diye sordu. Bana inanmadı. `Bu kariyeri elde etmek için ne kadar çok çalıştın ve çalışmayı çok seviyorsun´ dedi” diye konuştu.

"MÜKEMMELİYETÇİLİK İYİ BİR ŞEY DEĞİL"

Gates ayrıca, kitabında bahsettiği mükemmeliyetçiliğe de değinerek, insanların kendi kendilerine gereksiz yere katı davrandığını ve mükemmel olmak adına kendilerini çok eleştirdiğine dikkat çekerek, “Mükemmel bir hayat, mükemmel bir evlilik ve mükemmel bir iş diye bir şey yok. Mükemmeliyetçilik iyi bir şey değil” dedi.

Gates kitabında, kadınların çocuk yetiştirmek için ne kadar fazla enerji ve zaman harcadıklarının toplumda konuşulmadığı konusuna da değindiğini belirterek, “Çocuk büyütmek, emzirmek gibi konuları konuşmuyoruz. Bunların kadının işi olduğunu düşünerek kafa yormuyoruz ama bir kadın ABD’de ev işleri için her gün bir erkekten 90 dakika daha fazla çalışıyor ve bu insan yaşamının toplamında 7 yıl demek. Bunun için para da almıyor ve yaptığı bazen görünmüyor bile” dedi.

Gates’in kitabı, yayınlanır yayınlanmaz New York’ta en çok satan kitaplar listesinde en üst sıraya yerleşti.

Microsoft’un sahibi Bill Gates 100 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci insanı. Listenin başında ise 131 milyar dolarlık servetiyle Amazon’un sahibi Jeff Bezos var.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)