BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakBilgili Grubu'ndan New York'ta yatırım----

Bilgili Grubu'ndan New York'ta yatırım

Bilgili Grubu'ndan New York'ta yatırım
09 Ağustos 2018 - 14:47 www.finansgundem.com

Bilgili Grubu, Deutsche Finance Group ve diğer uluslararası yatırımcı ortaklarıyla birlikte, New York Manhattan 5. Cadde’de bulunan eski Gucci binasını satın aldı.

Bilgili Grubu, Türkiye’de birçok projede ortak yatırım yaptığı Almanya merkezli Deutsche Finance Group ve diğer uluslararası yatırımcı ortaklarıyla birlikte, New York Manhattan 5. Cadde’de bulunan eski Gucci binasını, proje geliştirmek üzere 135 milyon dolara satın aldı. 

Bugüne kadar Türkiye’ye 500 milyon doların üzerinde yabancı sermaye getiren Bilgili Grubu, yapılan bu yeni yatırımla, çatısı altındaki iki fonun da yatırımcılarından biri olan Deutsche Finance Group ile işbirliğini uluslararası boyuta taşıdı. Daha önce uluslararası kurumsal yatırımcıların fonlarını ülkemize getirip önemli yatırımlar yapan BLG Capital, edindiği tecrübeler ve devam eden yatırımcı desteğiyle, küresel ölçekte başarıyla yatırım yapan ve yatırım danışmanlığı hizmetleri veren ender Türk şirketleri arasına katılmıştır. Bilgili, New York’taki yatırım için tüm yönetim hizmetlerini Türkiye’den verecektir. Grup, elde ettiği kazançla ve uluslararası ortaklarının desteğiyle Türkiye’de yeni projelere sermaye aktarmaya devam edecektir. Projenin geliştirilmesi ise, yatırım ortakları arasında yer alan New York’un önde gelen firması SHVO işbirliğinde gerçekleştirilecektir. 

Almanya’nın en büyük emekli sandığı Bayerische Versorgungskammer (“BVK”) ve Bavarya bölgesinin en güçlü sigorta şirketlerinden Münih merkezli Versicherungskammer Bayern Group (“VKB”) da projenin yatırımcıları arasında yer almıştır. 

W İstanbul, Akaretler Sıraevler, Bodrum Bodrum, Radisson Blu Conference & Airport Hotel ve One Ortaköy gibi birçok projeyi hayata geçiren Bilgili Holding; 2012’den bu yana holding bünyesindeki BLG Capital ile 500 milyon doların üzerinde yabancı sermayeyi Türkiye’ye getirerek Republika Academic Aparts, Soho House İstanbul, Parkorman, Galataport, The Peninsula İstanbul ve VK108 gibi prestijli projelere de imzasını atmıştır. 

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili “Bugüne dek Türkiye’ye 500 milyon doların üzerinde yabancı sermaye getirdik. Türkiye’de yönettiğimiz gayrimenkul portföy büyüklüğü 2 milyar doların üzerine çıktı. Ülkemizde birlikte yatırım yaptığımız Alman ortaklarımız ile olan işbirliğimizi böylesine prestijli bir proje ile uluslararası boyuta taşıdığımız için oldukça heyecanlıyız. Yabancı ortaklarımızla birlikte, hem Türkiye’de hem de dünyada özel projeler geliştirmeye devam ederek, uluslararası gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almayı hedefliyoruz.” dedi.

Deutsche Finance Yatırım Grubu Başkanı Dr. Sven Neubauer ise konuyla ilgili “2012 yılından beri Türkiye’de Bilgili Grubu’nun yönetiminde gayrimenkul yatırımları yapıyoruz. Bilgili Grubu’nun Türkiye’deki gayrimenkul yatırımlarımızda göstermiş olduğu yaratıcı ve becerikli yatırım ve yönetim anlayışını, uluslararası platforma da birlikte taşıdık. Türkiye’deki yatırımlarımıza devam ederken, Amerika’daki yatırımlarımızın yönetiminin de, vizyonuna ve yeteneğine güvendiğimiz Bilgili tarafından yapılmasını tercih ettik. 685 5th Avenue projesi lokasyonu itibariyle de New York’un en değerli projelerinden biri olmaya aday. Bilgili ile birlikte hem Türkiye’de, hem de uluslararası metropollerde yatırımlarımıza devam edeceğiz.” şeklinde yorum yaptı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)