BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBeyaz Saray'dan o fotoğraflara tepki: Utanç verici!----

Beyaz Saray'dan o fotoğraflara tepki: Utanç verici!

Beyaz Saray'dan o fotoğraflara tepki: Utanç verici!
22 Ocak 2017 - 12:04 www.finansgundem.com

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, basının Trump’ın yemin törenine katılanların sayısını az gösterdiğini söyleyerek; “Bu, şimdiye kadar bir devir törenindeki en büyük kalabalıktı. Kasıtlı olarak bunu yaptılar ki, destek en az seviyeye insin” dedi

ABD Başkanı Trump'ın yemin ederek görevine başlamasının ardından Beyaz SaraySözcülüğünü üstlenen Spicer da ilk basın toplantısını düzenledi. Amerikan basınından temsilcilerin olduğu salona, duyurulan toplantı saatinden yaklaşık iki saat sonra gelen Spicer, sert bir tavır takındı.

Trump’ın Cuma günklüyemin törenine katılanların sayısının Amerikan basınınca olduğundan çok daha az gösterildiğini öne süren Spicer, bu yöndeki haberleri "yanlış ve utanç verici" olarak değerlendirdi. Spicer, "Bu, şimdiye kadar burada ve dünyagenelinde bir devir teslim törenindeki en büyük kalabalıktı, nokta. Kasıtlı olarak bunu yaptılar ki destek en az seviyeye insin" dedi.

ABD KAMUOYU İKİYE BÖLÜNDÜ
ABD basınında, Obama'nın yemin ettiği 2009'daki törene çok daha fazla kişinin katıldığını bildiren yayın organlarından biri de New York Times gazetesiydi. Gazete, yukarıdaki fotoğrafların ikisinin de yemin töreninden 45 dakika önce çekildiğini iddiaetti. New York Times, Trump'ın konuşması başlayana dek, izleyicilerin tören alanına girmeye devam ettiğini hatırlattı. Gazeteye konuşan bir uzman ise 2009'daki törendeki kalabalığın, Trump'ın yemin törenine gelen izleyicilerin yaklaşık 3 katı olduğunu öne sürdü.

Ancak birçok Cumhuriyetçi Partili, karşılaştırma yapılan fotoğraflardan 2017'dekinin, yemin töreninden saatler önce çekildiğini savundu.

Beyaz Saraydan o fotoğraflara tepki: Utanç verici

TIME MUHABİRİNE TEPKİ
Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, Time dergisi muhabirinin Twitter hesabı üzerinden, "Trump’ın Beyaz Saray’a yerleştikten sonra Oval Ofis'teki Martin Luther King posterini kaldırdığı" iddiasında bulunmasına da tepki gösterdi. Bu paylaşımın gerçeği yansıtmadığını, muhabirin de paylaşımını daha sonra sildiğini dile getiren Spicer, ancak haberin sosyal medya üzerinden yayılmaya devam ettiğine dikkati çekerek, "Bu sorumsuzca bir davranış" diye konuştu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)