BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBelediyelere 117 milyar liralık hibe ve kredi desteği----

Belediyelere 117 milyar liralık hibe ve kredi desteği

Belediyelere 117 milyar liralık hibe ve kredi desteği
21 Haziran 2024 - 16:20 www.finansgundem.com

Bakan Özhaseki, İLBANK aracılığı ile SUKAP kapsamında belediyelere toplamda 117 milyar liralık hibe ve kredi desteği sağlandığını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı yazılı açıklamada, yerel yönetimlerin içme suyu şebeke, içme suyu arıtma, atık su şebeke, atık su arıtma ihtiyaçlarının desteklenmesine yönelik başlatılan ve bakanlığın ilgili kuruluşu İLBANK tarafından yürütülen SUKAP çalışmalarını değerlendirdi.

Dünya'nın haberine göre, İLBANK eliyle belediyelere sağlanan hibe ve kredi destekleriyle şehirlerin altyapı ve üstyapısını ihya ettiklerini belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

"Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlamaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yerel yönetimlerin su, kanalizasyon ve altyapı projelerini desteklemek amacıyla 2011 yılında başlatılan SUKAP kapsamında belediyelerimize güncel maliyeti 117 milyar lira değerinde olan hibe ve kredi desteği sağladık. 556'sı içme suyu şebeke ve içme suyu arıtma, 859'u atık su şebeke ve atık su arıtma olmak üzere toplam 1415 projeyi tamamladık. Altyapı ve üstyapı yatırımlarımızla, şehirlerimizi güçlendirmeyi sürdüreceğiz."

SUKAP, belediyelere uygun koşullarda kredi sağlıyor

SUKAP ile nüfusu 25 binin altında olan belediyelere proje bedelinin yüzde 50'si oranında hibe, geriye kalan kısımlar için ise uygun koşullu krediler sağlanıyor.

Nüfusu 25 binin üstünde olan belediyelere ise proje bedelinin yüzde 100'üne kadar uygun koşullarda kredi veriliyor. Temin edilen finansman ile SUKAP kapsamında uygun görülen altyapı projeleri İLBANK tarafından ihale ediliyor, kontrol aşamaları tamamlanarak ilgili yerel yönetime teslim ediliyor.

Bakan Yumaklı: Hibeye esas proje limitlerini yüzde 100 artırdık

 

45 projeye 210 milyon liralık hibe desteği

 

İstanbul'da kentsel dönüşüme kredi ve hibe desteği

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)