BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBelçika orman yangınlarına karşı 'kırmızı kod'a geçiş yaptı----

Belçika orman yangınlarına karşı 'kırmızı kod'a geçiş yaptı

Belçika orman yangınlarına karşı 'kırmızı kod'a geçiş yaptı
10 Ağustos 2022 - 14:45 www.finansgundem.com

Belçika'nın Flaman bölgesi yönetimi, son haftalarda ortalamanın çok altında seyreden yağış ve yüksek sıcaklıklar sebebiyle yangınlara karşı önlemler aldı. Orman yangınlarına karşı en yüksek alarm seviyesi olan "kırmızı kod" durumuna geçildi.

Belçika'da kuraklık ve sıcak hava dalgası yüzünden orman yangınlarına karşı en yüksek alarm seviyesi olan "kırmızı kod" durumuna geçildi. Halktan ormanlık alanlarda duman görmeleri durumunda derhal itfaiye veya polis gibi yetkilileri aramaları istendi.

Sıcak hava dalgasının etkisi altına giren ülkede alarm seviyesinin yükseltilmesinin yanında halka mangal ve ateş yakmamaları için duyuru yapıldı, ormanlık alanlara girilmemesi tavsiye edildi.

35 derece görüldü

Hava sıcaklığının 35 dereceye kadar çıkması yüzünden ormanlık bölgelerde sigara içilmesi ve kamp ateşi yakılması da bir süre için yasaklandı. Ağaçlık yerlerde cam kırıkları ve şişe bırakılmaması için duyurular artırıldı.

Bunların yanı sıra egzozlardan çıkan sıcak hava ve partiküllerin yangına yol açabileceği gerekçesiyle araçların kuru otların içine park edilmemesi için duyurular yapıldı.

Birçok Avrupa ülkesi yanıyor

Avrupa kıtasında bu yaz hava sıcaklığının normalin üzerinde seyretmesi ve kuraklık özellikle Fransa, İtalya, İspanya ve Yunanistan gibi birçok ülkede orman yangınlarına neden oluyor. Daha kuzeyde kalan Belçika'da orman yangınlarına çok sık rastlanmasa da bu yıl yangın sayısının arttığı söyleniyor.

Fransa Gironde'de yeni bir yangın başladı

 

Hollanda'nın güney sahilinde orman yangını

 

Fransa'daki yangın 700 hektar alanı kül etti

 

İtalya'da orman yangını: 120 kişi tahliye edildi

 

İspanya en büyük orman yangınlarıyla uğraşıyor

 

İtalya ve İspanya'nın orman yangınlarıyla mücadelesi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)