BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBBVA ve Google’dan dijital bankacılıkta işbirliği…----

BBVA ve Google’dan dijital bankacılıkta işbirliği…

BBVA ve Google’dan dijital bankacılıkta işbirliği…
06 Ağustos 2020 - 13:25 www.finansgundem.com

BBVA ABD Başkanı ve CEO’su Javier Rodríguez Soler, "Finans ve büyük teknoloji sektörleri bir arada çalıştığı zaman bundan en çok faydalanan her zaman tüketiciler olacak” dedi.

Finans sektöründeki yeniliklerde öncü olma odağını sürdüren BBVA ABD, müşterilerine Google Pay aracılığıyla dijital bankacılık çözümleri sunmak için Google ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bu işbirliği, BBVA’nın ABD genelinde organik büyüme stratejisinin önemli bir göstergesi olurken, dijital dönüşümü daha ileri seviyeye taşıyarak iş yapma şeklini değiştiren yeniliklere de zemin oluşturacak. İşbirliği kapsamında, 2021 yılında FDIC (Finansal Mevduat Sigorta Kurumu) sigortalı dijital hesaplar Google Pay tarafından kullanıcılara sunulacak ve bu hesaplar BBVA ABD’nin mevcut altyapısının üzerine kurulacak. Başlangıç aşamasında Google tarafından kullanıcılara finansal içgörü ve harcama alışkanlıklarına yönelik araçlar sunulacak. BBVA bu işbirliği sayesinde aynı zamanda BBVA Open Platformu’nu geliştirme ve daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı bulacak.

Google ile işbirliği kapsamında görüş bildiren BBVA ABD Başkanı ve CEO’su Javier Rodríguez Soler, “Ocak ayında yeni 5 yıllık stratejik planımızı açıkladığımız zaman iki anahtar dayanağımızın dijital tekliflerimizle daha fazla müşteriye ulaşmak ve müşterilerimizin finansal iyiliğini artırmak için finans, dijital ve yenilik konularındaki uzmanlığımızı kullanmak olduğunu söylemiştik. Şimdi Google ile yaptığımız bu işbirliği de, özellikle hesap açmaktan para göndermeye ve finansal sağlığınızı anlamaya kadar finansal hayatımızı her şeyiyle dijital bir şekilde gerçekleştirme becerisinin kritik önem taşıdığı günümüz dünyasında bu çabamızı ortaya koyuyor. BBVA on yıllardır dijital dünyayı finans sektörü lehinde nasıl kullanabileceğine ve bunu yaparak aynı zamanda, müşterilerin finansal sağlıklarını yönetebilmeleri için daha çok ve daha iyi fırsatlar yaratmaya odaklandı. Google gibi şirketlerle yapılan iş birlikleri bankacılığın geleceğini temsil ediyor. Finans ve büyük teknoloji sektörleri bir arada çalıştığı zaman bundan en çok faydalanan her zaman tüketiciler olacak.” diye konuştu.

BBVA Open Platform

BBVA Open Platform, finansal teknoloji ve dijital ticaret için esnek, ölçeklenebilir altyapı sağlayan birleşik bir geliştirme platformudur. BBVA müşterilerine finansal hizmetler sunmanın, bankacılık bürokrasisi ve eski tip teknolojilerle mücadele etmeyi, birden fazla hizmet sağlayıcıdan zayıf tasarlanmış bankacılık API'lerini birleştirmeyi içermemesi gerektiğine inanıyor. Daha iyi bir bankacılık deneyimi oluşturmak, farklı ödeme türlerini desteklemek, Müşteri Kimlik Doğrulama Programı’ndan (CIM) yardım almak, para transferi, hesap oluşturma, ihtiyaçlara uygun kart verme ve kimlik doğrulama gibi kullanımı basit, entegrasyonu kolay bir dizi hizmet birleştirmek ve birbirine uygunlaştırmaktan geçiyor. Fintech girişimcileri tarafından geliştiriciler için tasarlanan BBVA Open Platform da bu anlamda ABD bankacılık sistemi tarafından desteklenen ve ‘white label’ hizmetler sunan ilk geliştirme platformu olma özelliğini taşıyor.

8 banka dijital hesap için harekete geçti

20 AB ülkesine ihracat temmuzda arttı

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)