BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBBC, 382 iş kolunu kapatıyor----

BBC, 382 iş kolunu kapatıyor

BBC, 382 iş kolunu kapatıyor
29 Eylül 2022 - 17:06 www.finansgundem.com

BBC, 382 pozisyona son verip, radyo yayınlarını kapatacağını duyurdu.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, Dünya Servisi'ndeki 382 pozisyona son vermeyi, BBC Arapça ile BBC Farsça radyo yayınlarını kapatmayı planladığını açıkladı.

Kuruluştan yapılan açıklamaya göre, plan kapsamında yaklaşık 382 iş pozisyonu kapatılacak; Çince ve Urduca dahil 7 dil servisi yalnızca dijitale taşınacak ve bazı programlara son verilecek. Böylelikle 41 dil servisinin yaklaşık yarısı yalnızca dijital yayın yapacak.

BBC Dünya Servisi, 2016'daki genişleme sırasında eklenen yeni diller dahil halihazırda bulunduğu tüm ülkeler ve yayın yaptığı dillerde çalışmalarına devam edecek, hiçbir dil servisini kapatmayacak.

Öte yandan, bazı televizyon ve radyo programları yeni plan kapsamında kapatılacak, bu bağlamda, BBC Arapça ve BBC Farsça radyo yayınlarına son verilecek.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, planlarının dijital servisi hızlandıracağı ve dünya çapındaki izleyiciler üzerindeki etkisini artıracağını belirtti.

Haberlere ve içeriğe erişme şekli değişiyor

BBC Dünya Servisi Direktörü Liliane Landor, yaptığı açıklamada, "İzleyicilere, İngilizce ve 40'tan fazla dilde en iyi gazeteciliği sunmaya ve hikayelerimizi daha ileriye taşıyarak gazeteciliğimizin etkisini artırmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

İzleyicilerin haberlere ve içeriğe erişim şeklinin değişmekte olduğuna işaret eden Landor, "İzleyicilerimize daha iyi hizmet vermek ve onlarla bağlantı kurmak için dijital hizmetlerimizi Dünya Servisimizde genişletmek için zorlayıcı bir durum var." değerlendirmesinde bulundu.

BBC, eski kraliyet dadısına tazminat ödeyecek

 

BBC 1.000 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor

 

Senegal mahkemesi, BBC'ye ceza verdi

 

BBC'nin lisans ücreti 2027'de kaldırılacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)