BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiBaşçı'dan TBB'ye sunum!----

Başçı'dan TBB'ye sunum!

Başçı'dan TBB'ye sunum!
06 Nisan 2015 - 13:30 www.finansgundem.com

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı sunum yaptı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye Bankalar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda bir sunum yaptı.

Başçı, sunumunda uygulanan temkinli para ve maliye politikaları ile alınan makroihtiyati önlemlerin enflasyonu, özellikle çekirdek enflasyon göstergelerini olumlu yönde etkilediğini belirterek, "Küresel piyasalardaki belirsizlikler ve gıda fiyatlarındaki artışlar para politikasındaki temkinli yaklaşımın sürdürülmesini gerektirdiği gösteriyor" dedi.

Gıda Komitesi’nin alınmasını önereceği önlemlerin gıda enflasyonunun düşürülmesine ilave katkı sağlayacağını ifade eden Erdem Başçı, "Dış ticaret hadlerindeki olumlu gelişmeler ve tüketici kredilerinin ılımlı seyri cari dengedeki iyileşmeyi destikliyor. Dış
talep zayıf seyrini korurken iç talep büyümeye ılımlı düzeyde katkı veriyor" diye konuştu.

Başçı, bankaların dış borçlanma vadelerini uzatmaya devam etmelerinin istikrarlı büyüme açısından faydalı olacağını da sözlerine ekledi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)