BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBankalar şubeleşmeden vazgeçmeyecek----

Bankalar şubeleşmeden vazgeçmeyecek

Bankalar şubeleşmeden vazgeçmeyecek
06 Mart 2014 - 07:04 www.finansgundem.com

Bankalar, internet bankacılığının bir adım ötesine geçerek, mobil bankacılık uygulamalarıyla da dikkat çekiyor

Capital ve Ekonomist Dergileri’nin öncülüğünde gerçekleşen ‘CEO Club Buluşmaları’nın ‘Dijital Bankacılık Zirvesi’nde, Türk bankalarının dijital dönüşüme çok hızlı cevap verdiği, hatta internet bankacılığının bir adım ötesine geçilerek, mobil bankacılık uygulamalarıyla dünyada dikkat çektiği mesajı verildi. Türk bankalarının, genç nüfusun da dijital yaşama yatkınlığının sağladığı avantajla, mobil uygulamalarda uluslararası platformlarda öne çıktığı belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, son dönemde mobil bankacılığın büyük bir atılım yaptığına ve hatta artık, “internet out (eski), mobil in (yeni)’ denildiğini hatırlattı. Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda ve Accenture’un etkinlik sponsorluğunda gerçekleşen zirvede, Binbaşgil’in yanı sıra, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, dijital bankacılığın geleceğine ilişkin görüşlerini aktardı. 4 banka genel müdürünün bir diğer ortak mesajı da, baş döndücürü bir hızla yaşanan dijitalleşmeye ve Türk bankalarının bu dönüşüme uyumuna rağmen şube bankacılığının daha uzun süreler devam edeceği görüşü oldu.

Şubeleşme formatları değişecek

Türkiye’de yılda ortalama 500 banka şubesi açıldığını bilgisini veren Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, şöyle konuştu: “Kişisel olarak, bir yandan korkunç bir dijitalleşme olmakla birlikte Türkiye’deki şube sayısının da buna paralel olarak artmaya devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü bugün Türkiye’de 1 milyon kişiye yaklaşık 180 civarında Banka şubesi düşüyor. Bunu yurtdışı ile kıyasladığınızda 3-4 katı olan ülkeler var. Daha zenginleşen, dijitalleşen, diğer taraftan da bankacılık ihtiyaçlarına yeni ihtiyaç duyacak kitleler var. Dolayısıyla ben şubeleşmenin devam edeceğini düşünüyorum ama tabi ki formatlarımız değişecek. Belki gişelerden daha çok müşteri hizmetleri ön plana çıkacak. Hizmetlerimizi etkinleştirmek noktasında da, dijital bankacılık ön plana çıkıyor. Genç demografik yapı, teknolojik ortam ve bankaların kendi iç dinamiklerini yan yana getirdiğimiz zaman dünyada bu alanda en iyi örnekleri verdiğimizi söyleyebiliriz.”

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise, Türk bankacılık sektörünün mobil dönüşüme en ileri uygulamalardan başladığını ve sektördeki gelişimin kalıcı olduğuna inandığını dile getirerek, “Mobil bankacılıkta Türk bankacılığı olarak pozisyonumuzu iyi aldık. Öyle zannediyorum ki dünya bankacılığına da çok güzel örnekler vereceğiz” dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)