BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBankacılık sektöründe riskler arttı----

Bankacılık sektöründe riskler arttı

Bankacılık sektöründe riskler arttı
17 Nisan 2014 - 09:17 www.finansgundem.com

Fitch Ratings bugün yayınladığı raporda Rusya ve Türkiye bankacılık sektörleri için risklerin arttığını belirtti

Fitch Ratings bugün yayınladığı EM Banking System Datawatch raporunda, gelişmekte olan piyasa bankacılık sektörlerinin çoğunun 2014 yılında, yavaşlayan ekonomiler, yüksek faizler, artan politik belirsizlik gibi faktörler ile son yıllara göre daha zayıf performans göstereceklerini bildirdi.

Bununla birlikte, bankaların kredi ölçümleri ve notlarının büyük ölçüde direçli olacaklarını öngören Fitch, bu beklentisine neden olarak sağlam sermaye tamponlarını ve ekonomilerdeki yavaşlamanın ılımı seviyede kalacağı öngörülerini işaret etti.

Gelişmekte olan piyasa bankacılık sektörleri arasında en büyük aşağı yönlü risklerin Çin ve Hindistan'da olduğunu ifade eden Fitch, Türkiye ve Rusya için de risklerin arttığını vurguladı.

Türk bankalarının, zayıflayan varlık kalitesi, sıkı marjlar ve düşük büyüme nedeniyle zorlu bir yılla karşı karşıya kalacaklarını belirten Fitch, ancak Türk bankalarının çoğunun ortaya çıkan ılımlı streesi gögüsleyebilecek durumda olduklarını ve aşağı yönlü not baskılarının sınırlı kalacağını öngördüklerini de vurguladı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)