BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakanlık 2 kat maaşla işe alacak!----

Bakanlık 2 kat maaşla işe alacak!

Bakanlık 2 kat maaşla işe alacak!
13 Kasım 2013 - 16:16 www.finansgundem.com

Mahrumiyet bölgelerine yüksek maaşlı sözleşmeli hekimler geliyor, Buna göre pratisyenlerin ve uzman doktorların maaşı en az 2 bin lira artacak...

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu , mahrumiyet bölgelerindeki sağlık personeli eksikliğini gidermek amacıyla sözleşmeli personel alımına gidecek. Kurum özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülke genelinde belirlenen 5 ve 6. Bölgedeki 26 ilde şehir merkezi veya ilçelerinde sözleşmeli pratisyen ve uzman hekim istihdam edilecek. İstihdam edilecek hekimlerin maaşları 2 kat artacak.
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu , “Yapılacak düzenleme ile 26 ilimizde belirli şehir merkezleri ve ilçelerde sözleşmeli olarak görev yapacak pratisyen hekimlerin maaşında en az 2 bin, uzman hekim maaşları ise en az 3 bin lira artış gösterecek.” diye konuştu. Kurum, sözleşmeli olarak 5 bin 200 civarında bir kadro almayı hedefliyor.
BELİRLENEN 26 İL VEYA İLÇE MERKEZİNDE GÖREV YAPACAKLAR
TKHK Başkan Yardımcısı Ercan Özgül , uzman tabip, yan dal uzmanı ve tabiple ilgili 26 ilde eleman temininde sıkıntı çektiklerini söyledi: "Bu şimdiki süreçte sadece 5 ve 6. Bölgelerde yürütülecek. Örneğin Van merkez istihdamda sıkıntımız yok ama ilçelerinde var. Van 4924 planlanmadı ama ilçelerde planlanıyor. Hakkari’nin il merkezi içinde ilçelerinde de planladık.” diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)