BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklaması!----

Bakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklaması!

Bakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklaması!
17 Ekim 2021 - 16:10 www.finansgundem.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personel, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla 2022 sonuna kadar %50 uzaktan çalışmaya devam edebilecek" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KADEM - İnovasyonda Kadın 6. Girişimcilik Kampı Ödül Töreni'ne katıldı. Varank, burada yaptığı konuşmada, bugün teknoparklarda 20 bine yakın kadın personel istihdam edildiği bilgisini paylaştı.

"MÜJDEYİ BURADAN DUYURMAK İSTİYORUM"

"Bunların büyük çoğunluğu Ar-Ge personeli olarak çalışıyor" diyen Varank, "Sektörün beklediği önemli müjdeyi buradan duyurmak istiyorum. Özellikle Kovid-19 salgını sonrası tüm dünyada çalışma yöntemleri hızlı bir şekilde değişti" ifadelerini kullandı.

AR-GE TASARIM MERKEZLERİ VE TEKNOPARKLAR İÇİN UZAKTAN ÇALIŞMA KARARI

Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personelin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 2022 yılının sonuna kadar yüzde 50 oranında uzaktan çalışmaya devam edebileceğini söyledi.

Mustafa Varank, şu ifadeleri kullandı:

"UZAKTAN ÇALIŞMANIN ÖNÜNÜ AÇAN DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRDİK"

"Hem pandeminin zorunlu kıldığı mesafe hem de dijital teknolojilerin hızla gelişmesi uzaktan çalışma süreçlerini de hızlandırmış oldu. Teknoloji ağırlıklı firmalarda bu ihtiyaç ve değişim çok daha fazla bir şekilde ön plana çıktı.

Pandeminin ilk gününden itibaren bakanlık olarak biz bu konuda çok hızlı aksiyon aldık. Çalışanların sağlığını korumak, aynı zamanda firmalarımızın Ar-Ge süreçlerine devam edebilmeleri için uzaktan çalışmanın önünü açan düzenlemeleri hayata geçirdik.

"2022'NİN SONUNA KADAR..."

Bu düzenlemelerin süresi bu ay itibarıyla bitiyordu ve sektörden bu düzenlemelerin sürmesi yönünde yoğun talepler aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem bu talepleri hem de dünyanın bu alandaki gidişatını göz önünde bulundurup önemli bir karar aldı.

Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personel, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla 2022 yılının sonuna kadar yüzde 50 oranında uzaktan çalışmaya devam edebilecek.

Bu uzaktan çalışma süreleri, teşvik ve muafiyet kapsamında değerlendirilmeye devam edilecek. Düzenlemenin sektöre hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Uzaktan çalışma finansal avantaj mı?

 

Uzaktan eğitim çocuk işçiliği artırdı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)