BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakan Şimşek, Londra'da 50 trilyon euroluk zirveye katıldı----

Bakan Şimşek, Londra'da 50 trilyon euroluk zirveye katıldı

Bakan Şimşek, Londra'da 50 trilyon euroluk zirveye katıldı
21 Haziran 2024 - 16:58 www.finansgundem.com

Bakan Şimşek, Londra'da Deutche Bank'in düzenlediği ve 50 trilyon euroluk fon yöneten yatırımcıların yer aldığı bir toplantıya katıldı. Katılımcılar Türkiye'nin diğer gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrıştığını dile getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Londra'da Deutche Bank tarafından düzenlenen toplantıda yatırımcılarla bir araya geldi.

Katılımcıların verdiği bilgiye göre Deutsche Bank'ın Londra'da gerçekleştirdiği yıllık toplantıda 50 trilyon euro değerinde fon yöntenen 150'den fazla yatırımcı yer aldı.

"Türkiye, diğer ülkelerden pozitif ayrışıyor"

Toplantıda Şimşek Türkiye ekonomisinde geçen 12 ayda yapılanlar ve gelecek bir yıl ile uzun dönemde atılması olası adımlar hakkında bilgi verdi.

CNBC-E'nin haberine göre, Reuters'a bilgi veren bir katılımcı, toplantıya katılan yatırımcıların ekonomi politikalarındaki değişimin ardından "Türkiye'nin diğer gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrıştığını" ifade ettiklerini söyledi.

"Güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Londra'da düşünce kuruluşu Chatham House tarafından düzenlenen etkinlikte de konuşmuştu.

Şimşek bu toplantıda "Para politikasını baştan inşa etmek biraz zaman aldı. Şu an sürdürülebilir, güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz" demişti.

Katılımcıların verdiği bilgilelere göre toplantılarda Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu'dan sabit getirili menkul kıymetler, hisse senedi, altyapı ve girişim sermayesi yatırımcıları yer aldı.

Bakan Şimşek tek haneli enflasyon için yeni tarih verdi

 

Bakan Şimşek Londra yolcusu

 

Şimşek: Dezenflasyon sürecimiz daha da hızlanacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)