BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'da önemli gelişmeler olacak----

Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'da önemli gelişmeler olacak

Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'da önemli gelişmeler olacak
03 Nisan 2021 - 12:25 www.finansgundem.com

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kanal İstanbul'a ilişkin " Finans modelini çalışıyoruz. 2021'de Kanal İstanbul'la ilgili önemli gelişmeler olacak." dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk'te kendisine yöneltilen sorularını yanıtladı.

Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
İSTANBUL TRAFİĞİ

İstanbul dünyanın çok özel bir şehri. 1995 yılında İstanbul'da işe başladığımda 1 milyon araç vardı şimdi 4.5 milyon araç var. Trafik sıkıntısına sonuç için trafik modelleri tartışılıyor. 1990'da tartışılıyordu. 1995'ten sonra yatırımlar yapılınca trafik durulmuştu. Değişken modeller var. İstanbul'da yapılması gereken işler var. Kalan metroların bitirilmesi, kavşakların bitirilmesi, sinyalizasyonun iyileştirilmesi lazım. Aktif ekibin orada çalışması lazım. Altyapıyı iyi kurmak ve geliştirmek için çalışmak lazım.

KANAL İSTANBUL
Önümüzdeki 100 yılın ihtiyaçlarını tasarlamak lazım. Denizden ticaret sağlanıyor, gemi hacimleri oldukça büyüdü, gemi ve liman yatırımları artıyor. Dünya'nın şu anki ticaret hacmi 12 milyar ton. Artarak gidiyor. İstanbul Boğazı bunu kaldıramıyor. Yapacağımız bir su yoludur. Eko sistemi bozacak bir şey yok. Devasa bir proje, hazırlıklar devam ediyor, teknik olarak yol aldık. Yasal düzenlemeler var. Finans modelini çalışıyoruz. 2021'de Kanal İstanbul'la ilgili önemli gelişmeler olacak.

YOL-KÖPRÜ ÜCRETLERİ
Bu bir finansal model aslında. Ücret yüksekliklerini değerlendiriyoruz. Bunları tartışıyoruz, memnuniyetlere bakıyoruz. Ücretler konusu tartışılabilir, bunların hepsini izliyoruz.

AŞI PASAPORTU
Sonuç alınmadı ama Avrupa'da tartışılıyor. Hangi aşıyı kabul edecekler, neleri kapsayacak. Konuşuluyor, netleşmedi. Avrupa'da büyük sıkıntı var. Biontech'in üretimi de sınırlı.

YAPILAN PROJELER
Öz kaynaklarımızla yaptığımız projeler yine halkın cebinden çıkıyor. Bu projeler halkın hizmetinde olacak projeler. Avrasya Tüneli'nden günde 50 bin araç geçiyor. Avrasya olmasaydı 15 Temmuz ya da FSM Köprüsü'nden geçeceklerdi. Zaman ve yakıt maliyetine baktığımızda bu projeler çok değerli. Bu projeler sonunda devlete kalacak.

Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması

Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması

Kanal İstanbul'da önemli değişiklik

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.03 Nisan 2021 15:56

    MOTORLU TAŞIT ARACLARININ TAMAMI 100 YIL IÇİNDE ELEKTRIKLİ OLUR ARAÇLARDA/EVLERDE BENZİN/DİZEL/DOĞAL GAZ KULLANIMI YASAKLANIR PETROL TANKERLERİNE İHTİYAÇ OLMAZ UZUN MESAFELERDE YÜK/YOLCU HIZLI TRENLER/HAVA ARAÇLARI KULLANILIR ARAÇ KIRALAMA SUDAN UCUZ HALE GELIR ISTANBULUN AVRUPA VE ANADOLU YAKASINA KANAL DEĞİL ELEKTRIKLI TEKNE/KENT İÇI TEKNE/GEMILERİN SEYAHAT EDİLECEĞİ TATLI SU/YAĞMUR SUYU DEPOLAMA ALANLARI YAPILMALIDIR

  • Mso 03 Nisan 2021 15:01

    Eyvah