BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakan Işık'tan KOBİ'lere destek paketi sözü----

Bakan Işık'tan KOBİ'lere destek paketi sözü

Bakan Işık'tan KOBİ'lere destek paketi sözü
11 Mart 2015 - 19:06 www.finansgundem.com

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, imalat sanayinde üretim yapan KOBİ'lere yönelik yeni bir destek paketi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, imalat sanayinde üretim yapan KOBİ'lere yönelik yeni bir destek paketi üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Üretim yapan KOBİ'lere yönelik önemli destekleri vermeye başlayacağız" dedi.

Işık, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan ve beraberindeki heyeti kabul etti.

KOBİ'lerin ekonominin lokomotifi olduğunu ifade eden Işık, KOBİ'lerin markalaşma ve kurumsallaşma süreçlerine yoğun destek vereceklerini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında dün ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldığını hatırlatan Işık, toplantıda ele alınan konulardan birisinin KOBİ'ler olduğunu belirtti. Işık, "KOBİ'lerin inovatif yaklaşımla daha iyi hizmet sunan yapıya bürünmelerini çok önemsiyoruz, bunun için pek çok destek programı yürütüyoruz. Sanayiye yönelik ciddi destek paketi, özellikle imalat sanayindeki KOBİ'leri güçlendirecek çalışmayı yapıyoruz. Üretim yapan KOBİ'lere yönelik önemli destekleri vermeye başlayacağız" dedi.

AR-GE ve inovasyon konularında TÜBİTAK ve KOSGEB'in desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Işık, "Karşılaştığımız en önemli sorunlardan birisi farkındalık... KOBİ'ler, desteklere nasıl ulaşacaklarının farkında değiller, buna yönelik Kalkınma Bakanlığıyla eğitim çalışmaları yapacağız. Ciddi bir iletişim ihtiyacı var, devlet olarak 'KOBİ'lerin ayağına biz gidelim' dedik, sizlerle birlikte iş geliştirme ve inovatif yaklaşım konularında çalışma yapalım" diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)