BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiBakan Bilgin'den büyüme açıklaması----

Bakan Bilgin'den büyüme açıklaması

Bakan Bilgin'den büyüme açıklaması
08 Eylül 2021 - 16:03 www.finansgundem.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin yıl sonu Türkiye ekonomisinin büyüme oranına dair bir tahminde bulundu. Bilgin, "Tahminimce bu yılın sonunda Türkiye ekonomisi yüzde 10 büyüyecektir." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Bilgin, yıl sonunda Türk ekonomisinin yüzde 10 büyüyeceğini öngördüğünü ifade etti.

Bakan Bilgin şu ifadeleri kullandı:

Tahminimce bu yılın sonunda Türkiye ekonomisi yüzde 10 büyüyecektir.

BAKAN BİLGİN'DEN 3600 EK GÖSTERGE MESAJI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de geçen günlerde farklı kurumlarda çalışan 700 bin işçiyi kapsayan önemli bir sözleşme imzaladıklarını anımsattı.

Sözleşmeyle piyasada düşük ücret alan yaklaşık 320 bin işçinin ücret seviyelerini belli noktaya getirdiklerini belirten Bilgin, "Özel sektör için de yol gösterdik. Onlar için de belli bir taban, zemin oluşturduk. Bunun için ben kamuda yapılan sözleşmeyi çok önemli buluyorum. Aynı şeyi memurlar için yaptık. Memurlarla yaptığımız sözleşmede kümülatif olarak yaklaşık yüzde 32 civarında bir artış gerçekleştirdik, tabi bu 2022-2023 için. Genel başkan burada vurguladı. Çok önemli bir kararı da o sözleşmeyle belirledik. 3600 ek gösterge sorununu sözleşmeyle kayıt altına aldık. Bütün memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Bu sözleşmeyle kayıt altına alındı. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz" diye konuştu.

Elvan: Dayanıklı büyüme için istikrarı daha da güçlendireceğiz

 

Başkan 'çekirdek enflasyon' dedi, kurlar yükselişe geçti

 

ABD ekonomisi için büyüme tahmini düştü