BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBakan Albayrak'tan kayıp kaçak açıklaması----

Bakan Albayrak'tan kayıp kaçak açıklaması

Bakan Albayrak'tan kayıp kaçak açıklaması
02 Haziran 2016 - 08:14 www.finansgundem.com

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, kayıp kaçak oranını tek haneli rakamlara düşürme hedefleri olduğunu açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Kayıp kaçak oranını yüzde 20'lerden 14'e düşürdük. Hedefimiz 10'lara, tek haneli rakamlara düşürmek, bunun daha da iyileştirilmesiyle ilgili olumlu eleştirilerin başımızın üstünde yeri var." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulu'nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinin görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 

Bakan Albayrak, kayıp kaçakla ilgili düzenleme getiren maddenin, apar topar, gece yarısı getirilen bir madde olmadığını belirterek, bu maddenin, geçen yıl 7 Haziran seçimlerinden önce de komisyondan geçtiğini ancak Genel Kurul'a getirilemediğini, bugünün konusu olmadığını aktardı.

Türkiye'de elektrikte kayıp kaçağın her zaman olduğunu belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Sisteme giren elektrik bellidir. Bu nasıl ölçülüyor? Tüm elektrik üretimi sistem ve şebekeye basılır. Basıldıktan sonra sisteme giren elektrik, sayaçlar vesilesiyle ölçülür. Dolayısıyla tüm üretilen elektriğin, sayaçlar noktasında ne kadar tüketildiği orada düşüldükten sonra bu arasındaki rakam, teknik olan veya olmayan kayıp ve kaçaktır. Bu aradaki üretilip sayaçlardan ölçülemeyen aradaki rakam yıllardır kayıp kaçaktır. Bu 2011 yılına kadar tüketim bedeli içindeyken, 2011'den sonra bu yaklaşık 6-7 tane kalemin içinde bulunduğu dağıtım, iletim, kayıp kaçak noktasında bütünleştirilmiştir."

Kayıp kaçak oranını yüzde 20'lerden 14'e düşürdüklerini belirten Albayrak, "Hedefimiz 10'lara, tek haneli rakamlara düşürmek, bunun daha da iyileştirilmesiyle ilgili olumlu eleştirilerin başımızın üstünde yeri var." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • vestelzade02 Haziran 2016 14:14

  dağıtım bedelini zamlarını acıklasana elektrik zam yok dağıtım bedeli yüzde 400 arttır millet uyusun sandıkta göreceksiniz gelin

 • enayi02 Haziran 2016 09:01

  bu ülkede hırsızın namussuzun cezasını namuslu dürüst vatandaş çeker doğuda yıkılan yakılan evlerin çalınan elektriğin suyun, dağıtılan bedava kömür ve yardımların suriyelilerin zararlarını namuslu vatandaş çekecek yasa bunu kanun haline getirecek

 • vatandaşş02 Haziran 2016 08:42

  cehennem sizi bekliyo öbür tarafda

 • Vatandaş02 Haziran 2016 08:18

  Önce Dürüst Vatandaşa yüklediğiniz, haksız yere alınan bedelleri kaldır. İnsanları borç ödememeye zorlamayın.