BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisBabacan'dan zenginlere kıyak----

Babacan'dan zenginlere kıyak

Babacan'dan zenginlere kıyak
25 Ocak 2013 - 07:37 www.finansgundem.com

Başbakan Erdoğan'ın gündeme getirdiği "zengine ek vergi"ye ekonominin patronu Ali Babacan son noktayı koydu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği zengine ek vergi konusuna Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan nokta koydu. Davos'ta konuşan Babacan, "Zengin vergisi yanlış anlaşıldı. Vergi oranlarını artırma niyetimiz yok. Serveti çok olandan yüksek vergi almayacağız" dedi. Türkiye'de kayıt dışının yüksek olduğunu söyleyen Babacan, "Vergi kaçıran kişilerin üzerine gitmek ve denetimleri daha kolay yapılır hale getirmek istiyoruz. Maliye Bakanlığı hazırlık yapıyor. Bu, kaçıranlar ve kaçınanların üzerine gidebilmeyle ilgili bir tedbir" dedi.
ZİRAAT'I SONA BIRAKTIK
Sıcak parayla ilgili bazı ülkelerin Tobin Vergisi getirdiğini hatırlatan Babacan, "Buna karşıyız. Brezilya yaptı, hiçbir işe yaramadı. Şu anda uygulanan faiz koridoru çok önemli bir yaklaşım. Bu konuda fazla endişe edilmemeli" dedi. Babacan, Vakıfbank'ta hisselerin Hazine'ye devriyle ilgili sürecin en az birkaç ay süreceğini, ikincil halka arzın bundan sonra gündeme geleceğini söyledi. Babacan, "Ziraat Bankası'nı en sona bıraktık" dedi. Babacan, Standart & Poor's ile kontratın sonlandırılması kararını aralıkta aldıklarını yeni açıkladıklarını söyledi.
DÜNYADA ORANLAR YÜKSELİYOR
Ülkeler zengine ek vergi getirilmesi konusunda adeta birbiriyle yarışıyor. Fransa'da Cumhurbaşkanı François Hollande vergi oranlarını yüzde 75'e çekme hazırlığı yapıyor. İtalya'da geliri 300 bin euro ve üzerinde olanlara yönelik yeni bir vergi düzenlemesine gidilecek. Hindistan'da ise 3 milyon rupinin üzerinde geliri olanlardan ilave yüzde 1'lik bir vergi alınması gündemde. ABD'de de zengine vergi konusunda 400 bin dolar limiti belirlenerek bazı adımlar atıldı.
 
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)