BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAydın Doğan: Olmayan bir suç isnat edilmeye çalışıldı----

Aydın Doğan: Olmayan bir suç isnat edilmeye çalışıldı

Aydın Doğan: Olmayan bir suç isnat edilmeye çalışıldı
26 Şubat 2019 - 16:03 www.finansgundem.com

Sermaye Piyasası Kanuna'na muhalefet suçundan yeniden yargılanan Aydın Doğan, "Bana göre bu dava başından yanlış açılmıştır. Hukuka aykırı bir şey yoktur. Mevcut hukuk sisteminde var olmayan bir suç isnat edilmeye çalışılmaktadır" dedi.

"Kağıt ve baskı malzemesi temin eden şirketlere haksız kazanç sağladığı" gerekçesiyle "Sermaye Piyasası Kanuna'na muhalefet" suçundan Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanan iş adamı Aydın Doğan, mahkemede ifade verdi.

İstanbul 7'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Aydın Doğan ve avukatları katıldı. Diğer sanıklar Hanzade Vasfiye Doğan Boyner, İmre Barmanbek ve Ali Rıza Temuroğlu ile şikayetçi SPK’yı avukatları temsil etti.

“İTİBARIM ZEDELENDİ”

Yargıtay 19. Ceza Dairesi’nin bozma kararı okunduktan sonra söz alan Aydın Doğan, “Bana göre bu dava başından yanlış açılmıştır. Hukuka aykırı bir şey yoktur. Ameliyat olmuştum. Mahkemeye rapor göndermiştim. Ancak önceki hakim, hakkında zorla getirme kararı çıkarmıştır. Bu konu basında yer aldı, itibarım zedelendi” dedi. Doğan daha sonra 6 sayfadan oluşan yazılı savunmasını mahkemeye ibraz etti.

“OLMAYAN BİR SUÇ İSANAT ETMEYE ÇALIŞILDI”

Doğan’ın yazılı savunmasında, ” Yargıtay 19. Ceza Dairesi’nin bozma kararı, 7. Ceza Dairesi’nin bozma kararının aynen kopyalanmasından ibarettir. Aynı bozma kararını kabul etmem mümkün değil. 10 yılı aşkın süredir devam eden bu dava ile tarafımıza, mevcut hukuk sisteminde var olmayan bir suç isnat edilmeye çalışılmaktadır” denildi.

BOZMA KARARINDA İMZASI BULUNAN FETÖ İTİRAFÇISI…

Savunmasının devamında; “Yargıtay 7. Dairesinin bozma kararında dönemin FETÖ terör örgütü ileri gelenlerinden olan ve sonradan HSYK üyeliğine seçilen eski hakim Kerim Tosun’un imzası vardır. Keza Süleyman Pehlivan isimli üyenin de örgüt üyeliği ile meslekten ihraç edildiği de bilinmektedir. 15 Temmuz darbesinden sonra bu kişilerin tutuklandıkları, özellikle Kerim Tosun’un etkin pişmanlık hükümleri kapsamında o dönemde Yargıtay’da yaptıklarını anlattığı, gelen talimatlara göre herhangi bir dosyaya bozma veya onama kararı verdikleri de tüm kamuoyunca ve yargı çevrelerince bilinmektedir” ifadelerine yer verildi.

“ZARAR VARSA DA TESPİTİ MÜMKÜN DEĞİL”

Daha sonra söz alan Aydın Doğan’ın avukatları ise, “Yargılama safhasında İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi katılan (SPK) kurumdan, kurumca yapılmış bir inceleme, tespit edilen bir zarar, bu zararın oluşumu ile ilgili bilgi talep etmiş, 23 Haziran 2010 tarihli yazı ile kurumca bir inceleme yapılmadığı, zarar varsa bunun tespitinin mümkün olmadığı ve miktarı ile beraber oluşum şeklinin de tespit edilemeyeceği bildirilmiştir” dediler. Duruşma Haziran’a ertelendi.

YARGITAY BERAAT KARARINI BOZMUŞTU

İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi, yaptığı yargılama sonucunda, sanıklar Aydın Doğan, Hanzade Vasfiye Doğan Boyner, İmre Barmanbek ve Ali Rıza Temuroğlu’nun, atılı suçun sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle ayrı ayrı beraatlerine karar vermişti. Yargıtay 7. Dairesi ise Sermaye Piyasası Kanunu’nda yapılan düzenleme nedeniyle verilen beraat kararının tekrar gözden geçirilmesi için bozarak dava dosyasını mahkemeye iade etmişti. Yargıtay’ın bozma kararından ardından dosyaya yeniden bakan İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi, ilk kararında direnmişti. Dava dosyası yeniden Yargıtay’a gönderilmişti. Dosyaya bakan Yargıtay 19. Ceza Dairesi ise daha önce sanıklar hakkında verilen beraat kararını bozarak sanıklar hakkında atılı suçun unsurlarının oluştuğuna ve sanıkların mahkumiyetine karar verilmesi için dosyayı yerel mahkemeye göndermişti.

ETİKETLER :
YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Yeni terör örgütü26 Şubat 2019 22:50

  Türkiyenin başına bela yeni terör örgütü yapılanması MASONLARDIR. 

 • Mustafa 26 Şubat 2019 22:37

  Cego senin bu işlere aklın ermez  aklın ermedigi konuya yorum yapıp komik duruma düşme

 • Cego 26 Şubat 2019 21:50

  Türkiye nin en büyük işadamları ndan birini ne hale soktular. İnsanlara aş ve iş vermiş. Ya vermeden çalanlar yalakaları hemen saldırıya geçmiş.

 • loca26 Şubat 2019 22:50

  cego sen hangi MASON locasından talimat aldın da bu adamı korumak için burada suçluyu öven mesaj yazıyorsun. Falcon trading şirketlerini kurup halka açık şirketlerden onlarca yıl para çalmak suç değil mi. çalan adam isterse bir milyon istihdam yapsın işadamı değil HIRSIZDIR. 

 • eksik yargılama26 Şubat 2019 21:09

  bence yargılama eksik. halka açık şirketlerden çaldığı paralarla şahsına aldığı hepsiburada.com, hilton gibi varlıklar dohol e bedelsiz iade edilmeli. hırsızlıkta, hırsızın çaldıkları geri sahibine aide edilir. mahkemede bu karar süreci de olmalı. adamın ahı gitmiş vahı kalmış. 80 milyon cibilliyetini biliyor. hapis cezası alsa ne değişecek. ÇALDIKLARINA EL KONULMALI

 • pijemalı..26 Şubat 2019 20:13

  aaa adama bak. itibardan bahsediyor. kemal sunal filmindeki gibi öküz yerine sabanı süren adile naşitle oğlu gibi. dohol ortaklarına mahkeme öncesi 8.5 kuruş temettüyü de mahkemede kullanmak için lütfetmişş..Mahkemeye de pijemayla mı çıktı acema. pantolonu indip baksalardı altınca pijema mı var. malum bir zamanar başbakanları pijemayla karşılayan güç vardı. o gücün kaynağını tüm ülke biliyor..

 • sabuncakis26 Şubat 2019 18:54

  Doğan'ın devlet içerisinde nüfuzu azaldıkça, terbiyesi artıyor...

 • Yagiz26 Şubat 2019 18:43

  Yavuz hırsıza bak hele

 • müdahil olun..26 Şubat 2019 16:40

  tüm dohol yatırımcılar. hakkınızı arayıp bu davaya müdahil olun. bir dilekçe verin yeterli. hepsiburada.com, hilton arazisi ve dohol dışındaki servetler bu şekilde kaçırılan paralarla alındı. sizden kaçırılan paralarla alındı. sizin hakkınız çalındı. hakkınızı arayın.