BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAyazağa’daki 49 dönümlük İETT arazisi ihaleye çıktı----

Ayazağa’daki 49 dönümlük İETT arazisi ihaleye çıktı

Ayazağa’daki 49 dönümlük İETT arazisi ihaleye çıktı
16 Ekim 2021 - 10:24 www.finansgundem.com

İETT, Ayazağa'daki garajın bulunduğu 49 dönümlük arazisini ihaleye çıkardı. İETT, "Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı" usulüyle inşaat yaptıracak. Tahmini bedel 1.2 milyar TL olarak hesaplandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Ayazağa’daki 49 dönümlük arazisini ihaleye çıkardı.

İhale duyurusunda, halen İETT Garajı olarak kullanılan araziye, “Arsa satışı karşılığı gelir (hasılat) paylaşımı usulüyle inşaat yaptırılacağı kaydedildi.

Kapalı Teklif Usulü Arttırma ile gerçekleştirilecek ihale ile ilgili teklif mektupları 27 Ekim 2021 gününe kadar teslim edilebilecek.

İhale şartnamesindeki bazı şartlar şöyle sıralandı:
TAHMİNİ BEDEL 1.2 MİLYAR TL: Tahmin edilen bedel 1 milyar 200 milyon TL + KDV’dir. Geçici teminat bedeli ise tahmin edilen toplam bedelin yüzde 3'ü oranında yani 36 milyon lira olarak belirlendi.

EN AZ 1 MİLYAR CİRO: İsteklilerin, ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait toplam cirosunun en az 1 milyar TL olması gerekmektedir.

KREDİ TOPLAMI 1.5 MİLYAR TL: İstekliler, bankalardan alacakları, Banka Referans Mektupları ile bankalar nezdindeki kullanılmamış nakit kredi toplamlarının 1 milyar 500 milyon TL’den az olmadığını belgelemeleri gerekmektedir.

İhaleye fesat karıştırma operasyonu: 40 gözaltı

'İstanbulkart' sıkıntısı, İBB ihale açtı

Rusya'da ihaleler Türk şirketlere gidiyor

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)