BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiAvrupa’da doğalgaz fiyatları artan arz ile düşüşte----

Avrupa’da doğalgaz fiyatları artan arz ile düşüşte

Avrupa’da doğalgaz fiyatları artan arz ile düşüşte
16 Mayıs 2022 - 14:28 www.finansgundem.com

Avrupa’da doğalgaz fiyatları, Rusya'dan artan boru hattı akışları ve artan depolama doluluk oranları ile kısa vadeli tedarik endişelerini yatıştırmasına bağlı olarak bugün aşağı yönlü hareket ediyor.

Hollanda TTF hub’ı aylık vadeli gaz konmtratı, Rusya'dan artan boru hattı akışları ve artan depolama doluluk oranları ile kısa vadeli tedarik endişelerini yatıştırmasına bağlı olarak bugün aşağı yönlü hareket ediyor.

Montel-Foreks'in haberine göre, Hollanda TTF hub’ı Haziran vadeli kontrat bugün en son Ice Endex'te 3,78 EUR (yaklaşık %4) düşüşle 93,10 EUR/MWh seviyesinden işlem gördü.

TTF spot gaz kontratı ise 3,50 EUR düşüşle 90 EUR/MWh seviyesinde belirlendi.

Rusya'nın Kuzeybatı Avrupa'ya üç ana hat üzerinden gerçekleştirdiği doğal gaz ihracatı, bir önceki işlem gününün hacimlerine göre yaklaşık 12 milyon mᶟ yükselişle 232 milyon mᶟ/gün düzeyine ulaştı.

İletim sistemi operatörü Gassco verilerine göre, Avrupa'daki diğer giriş noktalarına Norveç boru hattı arzı, hafta sonu 308 milyon mᶟ/gün düzeyinde iken bugün 314 milyon cm/gün seviyesine yükseldi.

Avrupa Gaz Altyapısı (Gas Infrastructure Europe-GIE) verilerine göre, Cumartesi günü yapılan enjeksiyonlar 132 milyon mᶟ/gün seviyesine yükseldi. Son verilere göre, Almanya’da depolama tesisleri %41, Avrupa depolama sahaları ise %39 oranlarında doluluk seviyelerine ulaştı.

Türkiye ve Irak, İran'dan doğalgaz ithalatının artmasını istedi

 

AB, gaz ödemesini ruble ile yapacak

 

Mavi Akım Doğal Gaz Boru Hattı'nda bakım-onarım çalışması

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)