BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAvrupa kimyasal ve nükleer saldırılara karşı stok yapıyor----

Avrupa kimyasal ve nükleer saldırılara karşı stok yapıyor

Avrupa kimyasal ve nükleer saldırılara karşı stok yapıyor
06 Nisan 2022 - 14:52 www.finansgundem.com

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği'nin (AB) kimyasal, nükleer ve biyolojik olaylara karşı mücadele kapasitesini artırmak için stok yapmaya başladığını açıkladı.

Avrupa Komisyonu Reuters’ın geçen hafta yayımlanan haberini doğrulayarak birliğin kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer gibi toplum sağlığını etkileyebilecek tehditlere karşı hazırlığını artırmak için koruyucu ve dekontaminasyon ekipmanı, ilaç ve aşı stoğunu artıracağını duyurdu.

Avrupa Komisyonu’nun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, “Avrupa’nın potansiyel tehditlere karşı daha hazır hale gelmesi için somut adımlar atıyoruz” dedi.

Bu adımlar kapsamında iki ayrı rezerv oluşturalacak. Birinci rezerv kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditlere karşı koruyucu giysiler, ilaçlar ve aşılar için, ikinci rezerv ise kimyasal, bakteriyolojik, radyolojik ve nükleer maddelere maruz kalan canlı, altyapı, bina ve araçları dekontamine etmek için kullanılacak ekipmanları içerecek.

AB mevcut stokları Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde nükleer tesisler yakınlarında yaşanabilecek çatışmalarda radyasyona maruz kalabileceklerini düşünerek Ukrayna’da kullanıyor.

Avrupa Komisyonu Fransa ve İspanya’nın desteğiyle AB’nin Sivil Koruma Mekanizması üzerinden yaklaşık üç milyon iyodür tabletin Ukrayna’ya gönderildiğini açıkladı.

AB, Rusya’ya ödediği enerji miktarını açıkladı

 

AB'den Rusya'ya 5. yaptırım paketi

 

AB, Rus kömürünü yasaklayacak

 

Avrupa, Rus enerji sektörünü ilk kez hedef aldı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)