BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriAVM cirolarında düşüş----

AVM cirolarında düşüş

AVM cirolarında düşüş
24 Mart 2021 - 09:55 www.finansgundem.com

AVM Ciro Endeksi ocakta, aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 13,7'lik azalışla 214 puana indi. AVM’lerde kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar ocakta İstanbul’da 995 TL, Anadolu’da 694 TL olarak gerçekleşti.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi'nin ocak ayı sonuçları açıklandı.

Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre, AVM Ciro Endeksi ocakta aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 13,7'lik azalış kaydetti. Böylece endeks 34 puan düşerek 214 puana geriledi.

AVM’lerde kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar ocakta İstanbul’da 995 TL, Anadolu’da 694 TL olarak gerçekleşti. Türkiye geneli metrekare verimliliği ise aynı dönemde 814 TL oldu.

Bu yılın ocak ayında bütün kategorilerde düşüş gerçekleşti. Ocakta teknoloji kategorisi ciroları aylık bazda 21,5 azalırken, hipermarket kategorisinde de endeks yüzde 18 geriledi.

Aynı dönemde AVM'lerdeki diğer alanların ciroları yüzde 17,5, giyim kategorisi ciroları yüzde 10,6, ayakkabı kategorisi ciroları yüzde 7,4, yiyecek içecek kategorisi ciroları da yüzde 1,8 azalış gösterdi.

Ocakta AVM'lerdeki ziyaretçi sayısı endeksi aylık bazda yüzde 3 geriledi.

VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

 

Türkiye’nin dijital para takvimi belli oldu

 

Altın fiyatlarında enflasyon rahatlaması

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)