BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAstellas İlaç Türkiye’ye yeni genel müdür----

Astellas İlaç Türkiye’ye yeni genel müdür

Astellas İlaç Türkiye’ye yeni genel müdür
06 Ekim 2020 - 15:35 www.finansgundem.com

Astellas İlaç Türkiye’nin yeni genel müdürü Özdemir Şengören oldu.

Astellas İlaç Türkiye’nin yeni genel müdürü, 20 yılı aşkın süredir ilaç sektörü deneyimi olan ve birçok önemli ilaç şirketinde üst düzey görev alan Özdemir Şengören oldu. Görevini İstanbul'da yürütecek olan Şengören, Astellas Uluslararası Pazarlar Başkanı Claus Zieler'e bağlı olarak çalışacak.

Türkiye’nin Astellas için kritik öneme sahip bir ülke olduğunun altını çizen Astellas Uluslararası Pazarlar Başkanı Claus Zieler, Özdemir Şengören’in ticari operasyonlardaki engin deneyiminin ve etkileyici geçmişinin, yenilikçi bilimi hastalar için değere dönüştürme yolundaki ivmelerini artıracağına inandığını belirtti.

Önemli yeniliklerin olduğu bir dönemde Astellas'a katılmaktan dolayı heyecanlı olduğunu söyleyen Özdemir Şengören ise, hastaların karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlarına çözümler sunmaya odaklanan, mükemmellik tutkusu ile bu amaç için çalışan bir organizasyona liderlik etme fırsatına sahip olduğu için onur duyduğunu ifade etti.

Pazara erişim, satış ve pazarlama, ürün yaşam döngüsü yönetimi, ortaklık yönetimi ve iş geliştirme alanlarında başarılı bir geçmişe sahip olan Şengören, daha önce sırasıyla Abbott, Wyeth ve Merck gibi uluslararası şirketlerde yönetici pozisyonlarında görev aldı. Belçika merkezli bir biyofarmasötik şirket olan UCB'de Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı olarak görev yapan Şengören, son olarak İstanbul merkezli bir ilaç şirketi olan Farma-Tek'te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Kariyeri boyunca inovasyon ve dürüstlüğü odağına koyan, yüksek performanslı ekipleri yöneten, ilham verici bir lider olarak tanınan Özdemir Şengören, 5 Ekim’den itibaren Astellas İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Bir tıp doktoru olan Özdemir Şengören, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun.

Trump, virüse karşı etkisi kanıtlanan 3 ilaçla aynı anda tedavi edilen tek insan

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)