BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisArçelik CEO'su Bulgurlu, Everest'e tırmanacak----

Arçelik CEO'su Bulgurlu, Everest'e tırmanacak

Arçelik CEO'su Bulgurlu, Everest'e tırmanacak
21 Nisan 2019 - 08:50 www.finansgundem.com

Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu, iklim değişikliğine dikkat çekmek için 8 bin 848 metre ile dünyanın en yüksek noktası olan Everest Dağı'na tırmanacak.

Nisan ayı sonunda başlayıp 3 hafta sürmesi beklenen tırmanış, dünyanın dört bir yanındaki liderleri, tüketicileri ve işletmeleri iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için önlem almaya çağırma amacı taşıyor.

Everest'in yüksekliği yeniden ölçülecek
​Everest Dağı, küresel ısınmadan en çok etkilenen yerlerden biri konumunda. Everest'in de aralarında bulunduğu Himalaya Dağları, 2100 yılına kadar buzullarının 3'te 2'sini kaybetme riskiyle karşı karşıya.
Everest tırmanışı, şirketin ve CEO Hakan Bulgurlu'nun sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Arçelik ekibi daha önce de; 2011 yılında Afrika'nın en yüksek zirvesi Kilimanjaro, 2017 ve 2018 yılında Avrupa'nın en yüksek dağı Elbrus, Ocak 2019'da ise Asya Kıtası dışında dünyanın en yüksek noktası olan Aconcagua tırmanışlarını gerçekleştirmişti.

Portföyünün yüzde 90'dan fazlası geri dönüştürülebilir ürünlerden oluşan Arçelik'in 2025 yılı itibarıyla üretimde karbon nötr olma hedefi bulunuyor.

Hakan Bulgurlu@h_bulgurlu

It is not climate change; it is, in fact, a climate catastrophe. I embark on an expedition that will attempt summiting Everest. We still have time to change the future; let’s act together and fast.

Hakan Bulgurlu@h_bulgurlu

Karşı karşıya olduğumuz durum bir iklim felaketi. Arçelik'in bayrağını bu konuya dikkat çekmek amacıyla dünyanın zirvesi Everest’e taşımak için yola çıkıyorum. İklim değişikliğiyle mücadelede birlikte ve hızlı hareket edersek geleceği değiştirmek için hala zamanımız var! pic.twitter.com/Zm5ngZvrcQ

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)