BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaAraştırmaAraştırma: Kovid kısıtlamaları insanların yaratıcılığını artırdı----

Araştırma: Kovid kısıtlamaları insanların yaratıcılığını artırdı

Araştırma: Kovid kısıtlamaları insanların yaratıcılığını artırdı
10 Mayıs 2022 - 14:48 www.finansgundem.com

Bilim insanları, salgının başlangıcında uygulamaya konulan sokağa çıkma yasaklarında yapılan aktivitelere dair yaklaşık 400 kişilik bir araştırma yaptı. Sokağa çıkma yasaklarının insanları daha yaratıcı hale getirdiği ortaya çıktı.

Fransa'da yürütülen araştırmada, katılımcılara salgın dönemindeki alışkanları, etkinlikleri ve bunlara dair duygusal tepkilerine dair bir dizi soru soruldu. Araştırmada, kısıtlamaların insanları, rutinlerini değiştirmeye ve yeni normallere ayak uydurmaya sevk ettiği ortaya kondu.

Daily Mail'in aktardığına göre katılımcıların yaklaşık yüzde 40'ının salgın öncesinde aktivite yaptığına işaret edilen araştırmada, salgın döneminde ise yaklaşık yüzde 60'ının yemek yapma, spor, resim çizme, dekorasyon, enstrüman çalma, dikiş dikme, metin yazarlığı gibi yeni ve yaratıcı aktiviteler yaptığı iddia edildi.

Yemek yapma, spor, dans programları ve bahçe işleri...

Bu dönemde yapılan aktivite oranı artarken en fazla yapılan etkinlikler arasında yemek yapma, spor, dans programları ve bahçe işleri öne çıktı.

Araştırma ekibinden Theophile Bieth, konuya dair yapılan diğer çalışmaların katılımcıların psikolojik olarak bu süreçten olumsuz etkilendiğini ortaya koyarken, kendilerinin sokağa çıkma yasaklarının kişileri daha "yaratıcı" hale getirdiğini tespit ettiklerini söyledi. Bieth, kişilerin kendilerini daha iyi hissettikleri dönemlerde daha yaratıcı düşündüklerini gördüklerini belirtti.

Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırma Enstitüsünden Alizee Lopez-Persem de yaratıcı düşüncenin kişilerin olumsuz duygularını daha iyi kontrol etmelerine de imkan tanıdığını açıkladı.

Pfizer'ın Kovid-19 hapının güvenilirliği sorgulanıyor

Japonya, yabancı turiste yönelik Kovid tedbirlerini kaldıracak

DSÖ: 15 milyon can kaybı Kovid-19 ile bağlantılı

Araştırma: Yeni Kovid dalgası yolda olabilir

Kovid ile gizemli virüs arasında bağ yok

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)