BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinAraştırma: Gençler, hastayken çalışmak istemiyor----

Araştırma: Gençler, hastayken çalışmak istemiyor

Araştırma: Gençler, hastayken çalışmak istemiyor
13 Aralık 2022 - 15:51 www.finansgundem.com

ABD'de yapılan bir araştırma, gençlerin ileri yaştakilere göre işten hastalık izni alma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.


ABD'de yapılan bir araştırma, gençlerin ileri yaştakilere göre işten hastalık izni alma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

OnePoll anket şirketinin araştırmasında, Milenyum ve Z Kuşağı'nın hastayken çalışma oranlarının diğer yaş gruplarına göre çok daha düşük olduğu görüldü. Buna göre ABD'lilerin neredeyse yarısı hasta olduklarında iş yerinden izin almaya çekiniyor ancak gençler bu konuda daha cesur.

Sözcü'nün aktardığı habere göre, 2000 kişinin katıldığı ankette kendilerini kötü hissettikleri anda izin alarak çalışmaya son vereceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 41 oldu. Y Kuşağı (Milenyum) ve Z Kuşağı ise işten mazeret izni almaya en yatkın grup olarak dikkat çekti. X Kuşağı ve daha ileri yaştakilerse çoğunlukla hasta olsalar da çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Araştırma, Kovid pandemisinin çalışanları sağlıkları konusunda daha dikkatli olmaya yönelttiğini, birçok kişinin hasta olmaya başladıklarını hissettikleri anda önlem almaya ve toplum içine çıkmamaya başladığını gösterdi.

Çalışma hayatına 'Z kuşağı' ayarı

 

İngiltere`de haftada 4 gün çalışma kalıcı hale geliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)