BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAon’dan 30 milyar dolarlık imtiyaz teklifi----

Aon’dan 30 milyar dolarlık imtiyaz teklifi

Aon’dan 30 milyar dolarlık imtiyaz teklifi
29 Nisan 2021 - 13:02 www.finansgundem.com

Sigorta şirketi Aon dünyanın en büyüğü olmak için 30 milyar dolarlık varlığın satışını gözden çıkardı. Avrupa Birliği’nden antitröst onayı almayı hedefleyen Aon, Willis Towers Watson varlıklarının büyük bir kısmını satacak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Sigorta şirketi Aon, Willis Towers Watson için 30 milyar dolarlık imtiyazla Avrupa Birliği’nden antitröst onayı almaya hazırlanıyor. Aon teklifle birlikte daha fazla imtiyaz sunmaktan kaçınmaya çalışıyor.

Marsh & McLennan’ı geçerek dünyanın en büyük sigorta komisyoncusu şirketini oluşturmak için bir yıl önce Willis Towers Watson'la anlaşmayı imzalayan Aon, bu ayın başlarında Avrupa Komisyonu'na imtiyaz tekliflerini sundu.

Geçtiğimiz hafta şirketin rakiplerinden ve müşterilerden gelen geri bildirimler ışığında Avrupa Birliği’nin rekabet kurulundan bazı düzenlemeler yapılması istendi. Ancak konuya aşina kişilerin bildirdiğine göre kurulun daha fazla imtiyaz istemesi olası görülmüyor.

Reuters’ın haberine göre teklifle ilgili direkt olarak bilgisi olan isimler imtiyaz paketinin içeriğinde Willis varlıklarının önemli bir kısmının satılması da dahil birçok ciddi imtiyazın olduğunu belirtiyor. Satılacak Willis varlıkları arasında şirketin reasürans kolu, Alman emeklilik getirileri ve danışmanlık işletmesi de bulunuyor.

İmtiyazlar arasında Willis'in Fransa birimi Gras Savoye'nin yanı sıra Almanya, İspanya ve Hollanda da dahil olmak üzere Fransa'daki sigorta komisyonculuğu faaliyetlerinin satılması da yer alıyor.

Finansgundem.com'un derlediği bilgilere göre, Willis'in bu dört ülkedeki büyük çok uluslu şirketlere hizmet veren tüm mülk ve kaza sigortası işleri portföylerinin ve buradaki müşterilere hem finansal hem de profesyonel açıdan hizmet veren Avrupalı varlıkların da tamamının satışı gerçekleştirilecek.

Avrupa Komisyonu ve Aon konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Banka şubesi içinde eczane açılacak

 

SEC’i karıştıran istifa mesajı

 

Miras vergisini Picasso satarak ödeyecek

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)