BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAÖF yaz okulu kaldırıldı şok karar----

AÖF yaz okulu kaldırıldı şok karar

AÖF yaz okulu kaldırıldı şok karar
08 Temmuz 2020 - 12:47 www.finansgundem.com

Geçen sene yürürlüğe giren yaz okulu uygulamasına alınan senato kararıyla apar topar son verildi. Mezun olma durumunda olan maksimum 5 derse kadar sınava girme hakkına sahip olan öğrencilerin, mezun olma hayalleri suya düştü.

AÖF yaz okulu kaldırıldı ve öğrencilerden büyük tepki geldi. Sosyal medyada geniş yer bulan Açıköğretim Fakültesi öğrencileri arasında tam bir hayal kırıklığına sebep olan senato kararı, mezun olma hayali Kuran bütün öğrenciler üzerinde şok etkisi yarattı.

AÖF YAZ OKULU KALKTI MEZUNİYET HAYAL OLDU
Önümüzdeki dönem yapılacak olan KPSS’YE hazırlanmakta olan öğrenciler mezuniyet hayalleri içinde bu sınava müracaat etmek isterken kaldırılan yaz okulu nedeniyle diploma alma umudu maalesef sona erdi. Dün Twitter Facebook ve diğer sosyal medya mecralarında yankılanan bu haberin üniversite yönetimi tarafından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu.Önceki yıl kaldırılan üç ders sınavı sadece öğrencilerin bulunduğu dönemi kapsadığı için öğrencinin alttan ders alma şansına imkan vermemekteydi, fakat yaz okulunda bu sınırlama 5 ders ve alttaki dönemlerden kaldığı derslerden de sınava girme şansı verdiği için öğrenciler için mezuniyet umudu doğurmuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de gündeme getirilen bu konuyla ilgili olarak üniversite yetkililerinden acilen bir düzeltme beklendiği kaydedildi.

SEBEP HARÇ GETİRİSİ Mİ?
Bazı öğrenciler arasında üniversitenin almış olduğu bu kararın, öğrencilerin mezun olmasına engel olacağı, okulun birkaç dönem daha uzatmasına neden olacağından yakınarak, örgün üniversitelerde bile yaz okulu uygulamasının olduğunu ve AÖF yetkililerinin bu kararı tamamıyla üniversiteye harç getirisi sağlayacağı yönünde aldığından yakındılar. Mağdur öğrenciler üniversite yetkililerinden acil olarak tekrardan yaz okulu uygulamasını hayata geçirilmesini bekliyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)