BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinAngelina Jolie, arılar için arılarla poz verdi----

Angelina Jolie, arılar için arılarla poz verdi

Angelina Jolie, arılar için arılarla poz verdi
21 Mayıs 2021 - 09:15 www.finansgundem.com

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, arıların önemini ve karşı karşıya bulundukları tehlikeyi anlatmak için yüzlerce arı üstünde gezinirken objektif karşısına geçti.

Hollywood yıldızı Angelina Jolie; Arılar Günün'de düzenlernen bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında koruyucu anne sıfatıyla programa katıldı. Sosyal yardım çalışmalarıyla da tanınan Jolie, yüzlerce arı, üstünde gezinirken çekim yaptı. Fotoğraf çekilirken Angelina Jolie hariç sette herkes arılara karşı koruyucu elbise giydi.

ÇEKİM KARANLIKTA YAPILDI

Arılar sokmasın diye çekim karanlıkta yapıldı Angelina Jolie 18 dakika boyunca üzerindeki arılarla hareketsiz biçimde durdu. Haziran ayında Fransa’nın Provence bölgesindeki OFA’da başlayacak olan programın amacının gelecek 5 yıl içinde 50 kadını arıcı olarak eğitmek, 25 UNESCO biyosfer rezervinde 2 bin 500 kovan oluşturmak ve 125 milyon arı yetişirmek olduğu belirtildi. Ayrıca eğitim, katılımcı kadınlara kendi arı kovanlarını işletmeyi ve nasıl profesyonel arıcı-girişimci olunacağını öğretmeyi hedefliyor.

"ARILARIN ROLÜNÜ ÖĞRENMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

Arıcılarla eğitimde buluşacak ve ilerlemelerini takip edecek olan Angelina Jolie, yaptığı açıklamada dünyanın her yerinden programa katılan kadınlarla tanışmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Hollywood yıldızı, “Onları tanımayı, kültürlerini, çevrelerini ve arıların bunda oynadığı rolü öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. Umarım eğitim onların bağımsızlıklarını, geçim kaynaklarını ve toplumlarını güçlendirir” diye konuştu.

30 GÜN SÜRECEK

Fransa’da kadınlara verilecek arıcılık eğitimine katılan ülkeler arasında İtalya, Rusya, Slovenya, Kamboçya, Etiyopya, Ruanda ve Çin de bulunuyor. Programın 30 gün süreceği belirtildi. Angelina Jolie, çeşitli sosyal sorunların çözümü için oluşturulan organizasyonları desteklemesiyle tanınıyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) özel elçisi olan ünlü oyuncu, daha önce pek çok insani yardım görevinde BM ile birlikte gönüllü çalıştı.

Angelina Jolie'nin sahip olduğu Churchill tablosu rekor fiyata satıldı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)