BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinAmber Heard, tazminatı ödeyemiyor----

Amber Heard, tazminatı ödeyemiyor

Amber Heard, tazminatı ödeyemiyor
26 Haziran 2022 - 15:52 www.finansgundem.com

Amber Heard ve Johnny Depp'in skandal davası sonuçlanmış gibi görünse de taraflar henüz kararın gereklerini yerine getiremedi.

Boşandıktan sonra yepyeni bir dava ile dünya gündemine oturan Amber Heard ve Johnny Depp cephesinde sular durulmuyor. Son olarak Heard’ün 2018’de yazdığı ve Depp’i tacizle suçladığı skandal makaleden sonra Johnny Depp mahkemeye başvurmuş ve bir iftira davası görülmüştü.

Haftalar süren ve tüm dünyanın canlı bir şekilde izleyebildiği dava, Amber Heard ve Johnny Depp hayranlarını karşı karşıya getirmiş, sosyal medyada çeşitli kampanyaların odağında olmuştu. Sonunda dava Depp’in lehine sonuçlanmış ve Heard’ün ödemesi gereken ceza belirlenmişti.

Jüri, Heard'ün hareketlerinin kötü niyet taşıdığını belirterek Heard'ün Depp'e 15 milyon dolar tazminat ödemesine de karar verdi. Fakat jüri ayrıca Heard'ün suçlamalarından birinde haklılık payı olduğuna karar vererek Depp'in Heard'e 2 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetmişti.

Depp aslında sadece yasal olarak haklarını kazanmakla kalmadı aynı zamanda 2018’den beri hakkında çıkan kötü haberlerin önünü kesti ve adeta itibarını yeniden kazandı. Depp, davanın kararının açıklandığı gün dahi mahkemede yer almazken, hayatına müzikle devam etmeye çoktan başladı ve hatta ünlü müzisyen Jeff Beck ile sahnelerde boy gösterir oldu.

Ancak işler Amber Heard tarafında pek de kolay ilerlemiyor. Birbirinden şoke eden iddialarla eski eşini suçlayan Heard, davayı kaybettiği gibi sosyal medyada da sert eleştirilerle karşılandı. Heard, davadan sonra da konuşmaya devam etti ve NBC’nin bir programında verdiği röportajla da dikkat çekti. Johnny Depp’i hâlâ sevdiğini, yargıcın bazı delilleri kabul etmediğini iddia eden Heard şimdi de resmen temyize gideceğini açıkladı.

Heard’ün daha önce de avukatı tarafından yapılan açıklamada temyize gideceği sinyali verilmiş ve hatta ünlü oyuncunun belirlenen rakamı ödeyemeyeceği ileri sürülmüştü. Heard’ün bir indirim mağazasından alışveriş yaparkenki görüntüleri de bu iddialardan sonra ayrıca dikkat çekmişti.

Chicago merkezli STG Boşanma Hukuku firmasının yönetici ortağı ve Amazon’un en çok satan kitabı “Sadece Bunu Yapmak İstiyorum”un yazarı olan Avukat Raiford Dalton Palmer HollywoodLife’a verdiği demeçte verilen kararı ve sonrasında Heard’ün atabileceği hamleleri açıkladı. Palmer şunları söyledi: “Ödemeyi yavaşlatmak için iflası kullanmayı deneyebilir, ancak bu her derde deva değil.”

Avukat Palmer’a temyiz ile ilgili görüşleri sorulduğunda ise şu açıklamaları yaptı: “Temyiz, mahkemenin kanunu uygulamada hatalar yaptığını iddia etmek için kullanılır. Örneğin, davaya belirli delillerin girmesine izin verilmedi veya uygunsuz bir jüri talimatı verildi. Mahkemenin kanunu uygulamada bir hata yaptığını ve bu hataların zararsız olmadığını göstermelisiniz. Yargılama mahkemelerine, jüriler gibi karar vermede büyük saygı gösterilir. Temyiz, kararın yürütülmesini durdurabilir. Bu durumda, karar miktarını güvence altına almak için bir teminat yatırması gerekecektir.”

Hem yasal hem de kamu önündeki itibarı açısından çıkmazda görülen Amber Heard için Palmer’ın tavsiyesi ise Depp tarafı ile anlaşması: “Johnny’nin ondan para almaması karşılığında temyizden vazgeçerse, bunları tartışmaya devam edebilir mi? Ona bu olayı artık irdelemeyi bırakmasını ve Depp’le bir anlaşma yapmasını tavsiye ederim. Raporlara göre, bunu bitirmekle ilgileniyor gibi görünüyor. Üstelik temyizde başarı şansı oldukça zor.”

Johnny Depp, 10,4 milyon dolarlık tazminattan vazgeçebilir

 

Johnny Depp ile Amber Heard arasındaki davada karar çıktı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)