BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaAltın düşüşünü hıçkırığa benzetti----

Altın düşüşünü hıçkırığa benzetti

Altın düşüşünü hıçkırığa benzetti
17 Nisan 2013 - 14:06 www.finansgundem.com

Ünlü yatırımcı Schiff, gelişen piyasa ekonomilerinin dünyadaki altın rezervlerini satın alacağını söyledi

Euro Pacific Capital'in CEO'su Peter Schiff, altın fiyatındaki sert düşüşün, değerli metalin uzun vadeli rallisinde "bir hıçkırık" olduğunu savundu.
Borç krizindeki gelişmiş ülkelere bağımlılıklarını azaltan gelişen piyasa hükümetlerinin altın fiyatlarını yukarı taşıyacağını savunan Schiff, gelişen piyasaların altın rezervlerinin, döviz rezzervlerine kıyasla çok düşük seviyelerde olduğunun göze çarptığını yazdı.
Şirketinin internet sitesinden yayınladığı yorum yazısında Schiff, "Başta Hindistan ve Çin'de olmak üzere bu ülkelerdeki bankacı ve siyasi liderler, açık bir şekilde  Amerikan dolarının rezervlerindeki yüksek payından yakınıyor ve altının güvenilirliği ve öneminden bahsediyor" dedi.
Anaakım yatırımcıların altınla kısa süreli "aşklarının" sona erdiğini, Goldman Sachs ve George Soros gibi devlerden gelen düşüş beklentilerinin de altının işini zorlaştırdığını belirten Schiff, rezervlerinde altın payı yüksek olan ülkelerin büyük kısmının borç krizinde olan ülkeler olduğunu hatırlattı.
Borç krizinin derinleşmesiyle gelişmiş ekonomilerin altın satacağını söyleyen Schiff, onların sattığı altınları gelişmiş ekonomilerin alacağını öngördü.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)