BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiAlman perakendecilerin tedarik sorunları bir yıl daha sürecek----

Alman perakendecilerin tedarik sorunları bir yıl daha sürecek

Alman perakendecilerin tedarik sorunları bir yıl daha sürecek
06 Temmuz 2022 - 09:56 www.finansgundem.com

Ifo enstitüsüne göre Alman perakendeciler, yaşadıkları tedarik problemlerinin 12 ay daha süreceğine kendilerini hazırlamaya başladılar.

Alman perakendecilerin tedarik sorunları 2023 ortasına kadar sürecek

Haziran ayında perakendecilerin yüzde 75,7'sinin sipariş verdikleri malların tamamını alamadıklarından şikayet ettiklerini belirten Ifo, Mayıs ayında bu oranın yüzde 80,1 olduğunu da hatırlattı.

Ifo ekonomisti Klaus Wohlrabe yaptığı değerlendirmede "Tedarik problemleri perakendeciler için kronik bir konu haline geldi" diye konuştu.

Ifo anketine katılan bisiklet tedarikçileri tedarik problemlerinin 18 ay daha sürmesini beklediklerini ifade ederken, otomobil bayileri de piyasada darboğazın bir yıldan daha uzun süreceğini öngördüklerini belirttiler. Mobilya perakendecileri de tedarik sorunlarının 1 yıldan uzun süre devam edeceğine inanıyorlar.

Giyim eşyası sektöründe ve süpermarketlerde ise tedarik sorunlarının daha yakın zamanda, sırasıyla 9 ve 8,2 ayda, çözülmesi bekleniyor.

Ifo, gıda sektöründe ise sorunların bir miktar hafiflediğini, tedarik sorunu yaşadığını belirtenlerin oranının yüzde 100'den yüzde 77'ye gerilediğini vurguladı.

Ifo enstitüsüne göre Alman perakendeciler, yaşadıkları tedarik problemlerinin 12 ay daha süreceğine kendilerini hazırlamaya başladılar.

Almanya'da fabrika siparişlerinde hafif artış

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)