BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAlbayrak: Terör örgütü mensuplarıyla ne işler çevriliyor----

Albayrak: Terör örgütü mensuplarıyla ne işler çevriliyor

Albayrak: Terör örgütü mensuplarıyla ne işler çevriliyor
07 Nisan 2018 - 19:32 www.finansgundem.com

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "İş öyle şirazesinden çıktı ki, kendi Mehmetçiğine moral ziyaretine giden insanlara hainlik yapacak düzeye kadar indi bu iş'' dedi

Kadıköy İmam Hatip Lisesi İBB 15 Temmuz Şehitler Konferans ve Spor  Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kadıköy İlçe Kongresi'nde konuşan Albayrak,  kongrelerin tazelenme ve yenilenme olduğunu söyledi. Albayrak, AK Parti  kongrelerinin diğer partilerin kavgalı kongreleri gibi değil, bayram havasında  geçtiğini söyledi.

"Tarihi günlerden geçiyoruz" diyen Albayrak, "100 yıl önceki savaştan  daha şedit bir kurtuluş savaşıyla karşı karşıyayız. AK Parti’de siyaset yapmak  herhangi bir siyasi partinin çatısı altında siyaset yapmaya benzemez. İşte bu  bakımdan Kadıköy örnek ilçelerimizden bir tanesi. 15 Temmuz gecesi, Türkiye’nin  birlik, kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinde, Cumhuriyetine sahip çıkmak için  gerektiğinde canını vermekten çekinmeyecek bir duruş sergilediği tarihi gecede,  başkanımız ve teşkilatımız Başkomutanın talimatıyla dik duruş sergiledi."  ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, Türkiye'nin kritik, hayati günlerden geçerken içeride  ve dışarıda muazzam bir savaş verdiğini belirterek, "İşte Afrin, Suriye ve Irak,  terör örgütleriyle karşı karşıya kaldığımız bu mücadeledeki süreç... Ötesi,  içeride ve dışarıda bütün bu saldırılara rağmen yapılamazları yapan, yapmaya  devam eden bir Türkiye var. Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Çanakkale Köprüsü,  Kanal İstanbul, bu hafta 60 yıllık bir rüya, hayal, Cumhurbaşkanımızın  liderliğinde Türkiye’nin ilk nükleer santralinin temelini attığımız müthiş bir  hafta oldu." diye konuştu.

Kadıköy’ün mevcut durumu hak etmediğini dile getiren Albayrak, AK  Parti teşkilatlarının burada başka bir söylem, aktif bir söylem ve farklı bir  siyaset izlemesi gerektiğini söyledi.

"Mehmetçik kimin Mehmetçiği, kimin askeri, kimin evladı?"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, şöyle devam etti:

"Bugün sınırların ötesinde, terör örgütleriyle Türkiye bir kurtuluş  mücadelesi verirken, adında, tabelasında Cumhuriyet yazanlar, Cumhuriyete ve bu  ülkeye kastedildiğinde neredeydiler? Bunu görmemiz lazım. Daha da ötesi,  ilkelerini sıraladığında  cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik, devletçilik  diyenler ülkesine, devletine, milletine, Cumhuriyetine kastedildiğinde neredeler?  Bunu görmemiz lazım. Kadıköy’deki yüzde 70 insanımıza koyun muamelesi yapıyorsa  birileri, bunu göstermemiz lazım. Bu insanları uyandırmamız lazım. Birileri için  kale olarak görünüyor. Kusura bakmayın, AK Parti olarak biz nice kaleleri yıktık,  nice kalelerde tarihi zaferler kazandık, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde.  Seçmenini koyun gibi gören birilerine, Kadıköylü hemşehrilerimizi gaflet  uykusundan uyandırıp, hakikaten bu kaleyi birilerinin başına yıkmamız lazım."

Kadıköy’de bugün ne varsa Hükümetin ve İBB'nin hizmetleri sayesinde  olduğunu aktaran Albayrak, bunun üzerine bir şeyin konulmadığını söyledi.

Mehmetçiğe moral vermek için sınıra giden sanatçılara yönelik  eleştirilere değinen Albayrak, "İş öyle şirazesinden çıktı ki, kendi Mehmetçiğine  moral ziyaretine giden insanlara hainlik yapacak düzeye kadar indi bu iş. Bunu  görmemiz lazım. Mehmetçik kimin Mehmetçiği, kimin askeri, kimin evladı? Hepimizin  evladı. Terör örgütleriyle, temsilcileriyle, hapiste cezasını çeken terör örgütü  mensuplarıyla ne işler çevriliyor? Bunu görüyoruz öyle değil mi? Bunu göstermemiz  lazım." ifadelerini kullandı.

"Kadıköy'de en büyük problem Kentsel Dönüşüm"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise AK Parti  hükümetlerinin yaptığı hizmetlerin ilgiyle ve örnekle takip edildiğini söyledi.

AK Parti'nin mazlum coğrafyalara umut olduğunu vurgulayan Eker,  "Kafkaslardan Orta Doğu'ya, Afrika'ya kadar AK Parti'nin programı model olmuştur.  AK Partinin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gönüllere taht  kurmuştur, örnek bir şahsiyet, örnek bir devlet adamı olmuştur." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise AK Parti kongrelerinin diğer  siyasi partilere göre çok daha iyi ortamlarda gerçekleştiğini belirterek,  seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal da Kadıköy  Belediyesi'nin AK Parti'de olmadığını ama burada yapılan tüm hizmetlerin İBB  tarafından yapıldığını öne sürdü.

Kadıköy'de çok önemli hizmetlerini yapıldığını ama bunların iyi  anlatılmadığını aktaran Uysal, teşkilatlarının bundan sonra anlatmaya devam  edeceğini söyledi.

Uysal, Kadıköy'de en büyük problemin Kentsel Dönüşüm olduğunu  belirterek, şunları söyledi:

"Kentsel Dönüşüm'de Büyükşehir olarak yeni karar aldık. Çünkü bugüne  kadar uygulanan Kentsel Dönüşüm'de en büyük mağduriyeti Kadıköy, Fikirtepe  yaşadı. Burada vatandaşa denildi ki, imar verilerek bu sorun çözülebilir ancak şu  anda gördük ki doğru olmuyor. Şimdi orada vatandaşımız,müteahhitler ve şehirde  yaşayanlar mutlu değil. İlçe belediyesi bu işe sahip çıkmıyor. Yine oradaki  problemin çözümü için Bakanlığımız sahip çıkıyor, Büyükşehir olarak biz sahip  çıkıyoruz ve inşallah olayı çözeceğiz."

AK Parti Ataşehir 4. Olağan Kongresi'nde konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  "Askerimizin yanında durup destek olmak için giden insanlara, bölücü terör  örgütlerinin diliyle ihanet içerisinde saldıran insanları görüyorsunuz değil mi?  2019 seçimlerine giderken, bütün bu resmin farkında olmayan, Türkiye'nin ateş  çemberinin içinden geçtiği böyle bir süreçte, bu resmi göremeyen hemşehrilerimiz,  komşularımız vardır. Bizim bu hakikati anlatmamız, varsa bu gaflet uykusu  içerisinde olanları omuzlarından tutup silkelememiz lazım." dedi. Albayrak, Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen AK  Parti Ataşehir 4. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında, AK Parti'deki siyaset  kültürünün başka hiçbir partideki siyaset kültürüyle aynı olmadığını dile  getirdi.

Ataşehir'in çok önemli olduğunu belirten Albayrak, "Birilerinin,  İstanbul'un incisi Ataşehir'i arpalık yaptığı, kendisine oy verenleri koyun gibi  gördüğü ve maalesef güzelim Ataşehir'e taş üstüne taş koymadığı bir  belediyecilikle karşı karşıyayız." diye konuştu. Albayrak, bugün Türkiye'de "yerli ve milli siyaset" ve "ihanet içinde  olanlarla iş tutan bir siyaset" olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

 "Adında Cumhuriyet olan, Atatürk kurdu diyen, Mustafa Kemal Atatürk'ün  tüm şiarları, Halk Partisi'nin 6 oku... Böyle bir şey var mı? Cumhuriyet tehdit  altında, terör örgütleriyle iş tutuyorlar. Devlet ihanet altında, ihanet  şebekeleri devleti yıkmaya çalışıyorlar, bunlarla aynı safta. Milleti paramparça  etmeye çalışıyorlar, bunlar terör örgütleriyle aynı safta. İşte Afrin...  Mehmetçik orada şehit oluyor. Kimin Mehmetçik'i, bir partinin Mehmetçik'i mi? 81  milyonun Mehmetçik'i öyle değil mi? Askerimizin yanında durup destek olmak için  giden insanlara, bölücü terör örgütlerinin diliyle ihanet içerisinde saldıran  insanları görüyorsunuz değil mi? 2019 seçimlerine giderken, bütün bu resmin  farkında olmayan, Türkiye'nin ateş çemberinin içinden geçtiği böyle bir süreçte,  bu resmi göremeyen hemşehrilerimiz, komşularımız vardır. Bizim bu hakikati  anlatmamız, varsa bu gaflet uykusu içerisinde olanları omuzlarından tutup  silkelememiz lazım."

"CHP de aynı ifadeleri kullanmaktan geri durmadı"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da Ataşehir'de CHP'nin nasıl bir  politika izlediğinin herkese anlatılması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sanatçı ve sporcularla  Mehmetçik'e moral ziyareti yaptığını hatırlatan Muş, "Bu, adeta CHP Genel  Başkanını çıldırttı, tabiri caizse zıvanadan çıktılar. Ağza alınmayacak  hakaretler, küfürler yakıştırdılar. Afrin, onların tek yumurta ikizlerinin canını  o kadar yaktı ki CHP de aynı ifadeleri kullanmaktan geri durmadı." dedi.

"İnşallah yıl sonunda ilk 9 durağımız açılmış olacak"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da bölgede 2 metro  hattı bulunduğuna değinerek, "Bostancı-Dudullu hattında inşallah bu yıl sonu,  2019 başı ilk 9 durağımız açılmış olacak. Ataşehir'den geçen duraklar açılmış  olacak. Ümraniye'ye ikinci metro hattının ihalesi yapıldı. İnşallah o da çok uzun  sürmeyecek, 3 yıl içerisinde bitireceğiz." diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise kongrelerin parti için  bir kan değişimi olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "2019'da iki önemli seçim geçireceğiz. Bugüne kadar birçok zaferle  geldik, inşallah finale çıktığımız 2019, inşallah artık finali sonlandırma günü  olacak. Bu seçimler bizim için final seçimleri. İlki yerel seçimler. Belediyesi  olmayan bir ilçeden bahsediyoruz. Çok çalışacağız, gayret edeceğiz. Azmin elinden  bir şey kurtulmaz. 2019'da Allah'ın izniyle Ataşehir AK Partili bir belediye  olacak. İlk günkü aşkla yeniden dirilişi Ataşehir'de hayata geçireceğiz."

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)