BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAksigorta üst yönetim yapısında önemli değişiklikler----

Aksigorta üst yönetim yapısında önemli değişiklikler

Aksigorta üst yönetim yapısında önemli değişiklikler
06 Ocak 2022 - 09:10 www.finansgundem.com

Aksigorta’da 2022 yılı itibariyle önemli organizasyon yapısı ve üst yönetim değişimleri gerçekleşti.

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki Aksigorta, yeni dönemin ihtiyaçları ve şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda organizasyon ve üst yönetim yapısında önemli değişikliklere imza attı.

Bu kapsamda Genel Müdür Uğur Gülen yönetiminde; organizasyon yapısında bazı değişiklikler gerçekleşti. Buna göre; Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Genel Müdür Vekili” unvanına sahip olacak. Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Acente, Kurumsal Banka, Broker ve Sağlık Satış bölümleri, Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “Satış Kanalları Yönetimi ve Sağlık” fonksiyon adıyla birleştirilmiş oldu.

Yeni organizasyon yapısı ile birlikte yine Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Reasürans, Teknik ve Risk Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Teknik, Reasürans ve Müşteri Deneyimi” fonksiyon adıyla Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel üstlenirken, Metin Demirel’den boşalan “Teknoloji ve Operasyonel Mükemmellik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise uzun yıllardır Aksigorta’da Yönetişim ve Servis Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev yapmakta olan Kaan Konak atandı.

Ayrıca yine Fahri Altıngöz yönetiminde bulunan Hasar Hukuk ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Hukuk ve Uyum bölümleri; “Hukuk ve Bedeni Hasar” bölümü olarak “Hasar ve Hukuk” fonksiyonu altında Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

2022 yılı itibariyle çevik dönüşüm yapısına kavuşan Aksigorta’da İnsan Kaynakları çatısı altında “Agile Yönetim” bölümü kurulmuş olup, hali hazırda Kanal Yönetimi altında konumlandırılan “Kurumsal İletişim ve Marka İletişimi” birimlerinin sorumluluğunu, “İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale üstlenmiş oldu.

Aksigorta’nın prim üretimi 4 milyara yaklaştı

Aksigorta’nın karındaki büyük düşüşün nedeni

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)