BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkAkbank’tan sürdürülebilir yatırım hamlesi: Enerji ve Sağlık fonları 1 milyar TL’yi geçti----

Akbank’tan sürdürülebilir yatırım hamlesi: Enerji ve Sağlık fonları 1 milyar TL’yi geçti

Akbank’tan sürdürülebilir yatırım hamlesi: Enerji ve Sağlık fonları 1 milyar TL’yi geçti
09 Kasım 2021 - 15:00 www.finansgundem.com

Akbank Yatırım Hizmetleri’nin Geleceğin Yatırımları çatısı altında yer alan fonlar yıl sonu hedefi olan 1 milyar TL bakiyeye şimdiden ulaştı.

Akbank Yatırım Hizmetleri’nin Geleceğin Yatırımları çatısı altında yer alan Ak Portföy Alternatif Enerji Yabancı Hisse Senedi Fonu ve Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu, yıl sonu hedefi olan 1 milyar TL bakiyeye şimdiden ulaştı. Sağlık temasına yatırım yapan ve Türkiye’de uluslarası bir kuruluştan ESG notu alan ilk fon olma özelliği taşıyan Ak Portföy Sağlık Sektörü Fonu; aşı, ilaç, bioteknoloji, sağlık elektroniği gibi alanlarda faaliyet gösteren AstraZeneca PLC, Moderna Inc, Novartis AG, Pfizer Inc gibi seçilmiş 20 farklı uluslarası şirket hissesine yatırım yapıyor. Ak Portföy Alternatif Enerji Fonu ise; gelecekte daha da önemli olacak alternatif enerjileri geliştiren Samsung SDI Co Ltd, Siemens Gamesa Renewable Energ gibi dünyanın önde gelen, seçilmiş 20 şirketine eşit ağırlıklı yatırım yapıyor.

Akbank’tan çevre dostu taşıt kredisi

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, “Dünyadaki ESG fon büyüklüğü 2,3 trilyon USD üzerine çıkmış durumda. Yatırımcılar, bu ürünlerde birikimlerini değerlendirirken yüksek sürdürülebilirlik hassasiyeti ile yatırımlarının hangi projelere katkı sağladığını dikkate alarak etkilerini takip ediyorlar. Biz de sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak bu bilincin, Türkiye’de oluşmasında önemli bir rol üstlendik. Bu kapsamda, bireylerin yatırımlarını Dünya’ya fayda sağlayan yatırım ürünlerine yönlendirmesini teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Akbank’tan dış ticaretin dijitalleştirilmesinde büyük adım

Akbank'tan 9 ayda ekonomiye 400 milyar TL kredi desteği

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)