BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkAkbank'tan 9 ayda ekonomiye 690 milyar TL destek----

Akbank'tan 9 ayda ekonomiye 690 milyar TL destek

Akbank'tan 9 ayda ekonomiye 690 milyar TL destek
26 Ekim 2022 - 19:07 www.finansgundem.com

Akbank, 9 ayda ekonomiye sağladığı kredi desteğini, 561 milyar TL'si nakdi olmak üzere, toplam 690 milyar TL'ye çıkardı

Akbank (#AKBNK), yılın 9 ayında 38 milyar 223 milyon TL konsolide net kar elde etti.

Bankadan yapılan açıklamada, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil'in Banka'nın üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Küresel ekonominin; süregelen savaş, enflasyonist baskılar ve artan belirsizlik nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğini kaydeden Binbaşgil, bazı ekonomiler için ufukta resesyon riskinin belirdiğini, enflasyonun birçok ülke için uzun vadeli bir problem olmaya devam edeceğinin görüldüğünü belirtti.

Binbaşgil, "Küresel ekonomideki bu belirsizliklere rağmen ülkemiz, büyüme yönünden olumlu ayrışıyor. Türk bankacılık sektörü de ülkemizin sürdürülebilir büyümesini desteklemeyi sürdürüyor. Akbank da sağlam finansalları ve güçlü sermayesiyle Türk ekonomisini desteklemeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

"9 ayda 690 milyar TL kredi desteği sağladık"

Hakan Binbaşgil, yılın 9 ayında ekonomiye sağladıkları kredi desteğini, 561 milyar TL'si nakdi olmak üzere, toplam 690 milyar TL seviyesine çıkardıklarını aktararak, şu bilgileri verdi:

"Toplam mevduatımız 669 milyar TL'ye, aktiflerimiz ise 1 trilyon 69 milyar TL'ye ulaştı. Yüzde 22,2 düzeyinde gerçekleşen güçlü konsolide sermaye yeterlilik oranımızla reel sektörün büyümesine ve gelişmesine destek olmayı sürdürdük. Bankamız, 13 milyar 125 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 38 milyar 223 milyon TL konsolide net kar elde etti. Yılın ilk 9 ayındaki özverili performansları için çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere duydukları güven için başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim."

Akbank’tan dış ticaretin dijitalleştirilmesinde yine bir ilk!

 

Akbanklılar iyi olma halini “İyi Bir Sen” ile destekliyor

 

Akbank’tan dijital içerik üreticilerine özel hesap

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)