BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkAkbank'tan 500 milyon dolarlık tahvil ihracı----

Akbank'tan 500 milyon dolarlık tahvil ihracı

Akbank'tan 500 milyon dolarlık tahvil ihracı
21 Haziran 2024 - 10:40 www.finansgundem.com

Akbank 500 milyon ABD doları tutarında sürdürülebilir tahvil ihracı gerçekleştirdi

Akbank, 500 milyon ABD doları tutarında %7.50 faiz oranıyla sürdürülebilir yurt dışı tahvil ihracı gerçekleştirdi. İhraca yaklaşık 1.5 milyar ABD doları tutarında talep geldi. Bu işlemle beraber Akbank’ın sürdürülebilir fonlama payı %66 seviyesine yükselmiş oldu. İhracın coğrafi dağılımı %42 İngiltere ve İrlanda, %21 Amerika, %20 Avrupa, %13 Orta Doğu ve %4 Asya olarak gerçekleşti.

Tahvil ihracına ilişkin yaptığı açıklamada Akbank Genel Müdürü Kaan Gür: “Akbank olarak 500 milyon ABD doları tutarındaki sürdürülebilir tahvil ihracımızı başarıyla tamamladık. Yatırımcılar tarafından tahvil ihracımıza gösterilen ilgi, ülkemizin ve bankamızın uluslararası piyasalardaki saygınlığını ve yarattığı güveni bir kez daha göstermiştir.” dedi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, “Akbank olarak başarılı bir sürdürülebilir yurt dışı tahvil ihracına daha imza attık. Bu ihracımız ile bankamızın hem uluslararası piyasalardaki güçlü itibarını hem de sürdürülebilirlik hedeflerine bağlılığını bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

Akbank'tan yeni şirket

 

Akbank ve Chatham House’tan gündemi belirleyen panel

 

Akbank, ihracatçıların finansmana erişiminin önemini vurguladı

 

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)