BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkAkbank, ihracatçıların finansmana erişiminin önemini vurguladı----

Akbank, ihracatçıların finansmana erişiminin önemini vurguladı

Akbank, ihracatçıların finansmana erişiminin önemini vurguladı
13 Haziran 2024 - 12:35 www.finansgundem.com

Akbank, GTR Türkiye 2024 Ticaret Finansmanı Konferansı’nda, global ticaret trendleri, ticaret finansmanı, tedarik zinciri yönetimi, e-ihracat, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm finansmanı çözümleri gibi pek çok konu hakkında güncel bilgiler paylaşıldı.

Akbank’ın platinyum sponsorluğunu üstlendiği ve GTR (Global Trade Review) tarafından düzenlenen GTR Türkiye 2024 Konferansı, 6 Haziran’da Fairmont Quasar Hotel İstanbul'da gerçekleşti. Konferans; bankacıları, finans kuruluşlarını, fintech’leri, uluslararası şirketleri ve yatırımcıları bir araya getirerek, ticaret ve finans sektörünün önemli bir buluşma noktası oldu. 

Konferansta Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz da konuşmacı olarak yer aldı.  Bülent Oğuz, Dünya ve Türkiye’deki ekonomik gelişmeler ve bankacılık sektörü açısından KOBİ’lerin Türkiye piyasasındaki konumunu değerlendirerek Akbank’ın ihracatçılara sunduğu finansman çözümlerinden bahsetti.  Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Ekonomimizdeki kritik rolü nedeniyle ihracatçılarımızın ve KOBİ’lerimizin  uygun koşullarda finansmana erişimini önemsiyoruz. Bu anlamda desteklerimize devam etme ve büyüme arzusundayız” dedi.

Akbank’ta KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştıracak birçok paket olduğunu ifade eden Bülent Oğuz, sözlerine şöyle devam etti; “Global ticaret uzmanlarımız, Genel Müdürlük’te uzman dış ticaret ürün ve satış ekiplerimiz ve Akbank Operasyon Merkezimiz ile müşterilerimizin dış ticaret danışmanı olarak çalışıyoruz. Finansman tarafında ihracatçılarımızı İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) teminatlı krediler, Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi ve gayrinakit kredileri, TCMB reeskont kredileri ve banka kaynaklı ihracat kredilerimizle destekliyoruz. İGE’nin hazine ve kefalet destek paketlerini KOBİ’lerin finansmana erişimi açısından çok önemli buluyoruz, İGE ile bu paketlerde ilk anlaşma imzalayan banka olduk. KOBİ’ler için İGE kefaletiyle İGE-Akbank Yeşil Dönüşüm Kefalet Destek Paketini sunuyoruz. Sektörde sürdürülebilirlik kapsamında KOBİ’lere özel tasarlanan ilk ve en kapsamlı paket olan ‘KOBİ Eko Dönüşüm Paketi’mizle, KOBİ’lerin karbon ayak izlerini azaltmaya ve enerji giderlerini düşürmeye yönelik tüm faaliyetleri teşvik ve finanse etmeyi sürdürüyoruz. Ayrıca sürdürülebilirlik faaliyetleri olan dış ticaret müşterilerimize özel avantajlar sunan sektörün ilk ve tek Yeşil Dış Ticaret paketini de müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.” 

Kadın işletme sahiplerinin ve kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak üzere her zaman yanlarında olduklarını belirten Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz; “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında EBRD kaynağı ve %80 KGF teminat desteği ile Kadın KOBİ Paketimizi teminat yaratmakta güçlük çeken, kurucusu ya da yöneticisi kadın olan KOBİ’lerimize sunduk. İGE iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz “İGE – Akbank İhracatta Kadını Destekleme Paketi” ile de İhracatçı Kadın KOBİ’lere, %80 İGE kefalet desteği ile uygun vadeli kredi fırsatları sunuyoruz” dedi. 

Akbank bir ilke daha imza atıyor, üretken yapay zekâ ile avatar dönemi başlıyor

 

Akbank'tan bayram alışverişlerini yaparken 12.500 TL’yi aşan chip-para kazanma fırsatı

 

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları’nın ikinci durağı Kayseri oldu

 

Dönüşümde gelecek var: Akbanklıların ofis eşyaları okul mobilyalarına dönüşüyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)