BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana Sayfaİnternet Bankacılığı“Akbank Direkt Mobil” sistemi Windows 8'de----

“Akbank Direkt Mobil” sistemi Windows 8'de

“Akbank Direkt Mobil” sistemi Windows 8'de
06 Ağustos 2013 - 15:17 www.finansgundem.com

Akbank Direkt Mobil'in hızlı ve kolay bankacılık uygulaması, artık Windows 8 işletim kullananlarda da kullanabilecek

Gelişen teknolojiyi en hızlı biçimde bankacılık hizmetlerine uygulayarak müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştıran Akbank, mobil bankacılıkta önemli bir adım daha attı. Geleceğin bankacılığı Akbank Direkt Mobil, IOS ve Android gibi işletim sistemlerinin ardından, birçok yenilik ve ayrıcalık ile Windows 8'i kullanan cihazlara da taşındı.
Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Akbank Direkt Mobil'in, Windows 8 Uygulaması'nın Windows 8 tabletler ve Windows 8 işletim sistemi ile çalışan PC’lerde de, tüm “Akbank Direkt Mobil ayrıcalıkları” ile kullanılmaya başladığına işaret etti. Yeni uygulamanın, Akbank bankacılık ve teknoloji uzmanlarının, Microsoft uzmanlarıyla yaptıkları işbirliği sonucu geliştirildiğini vurgulayan Oğuz, "Akbank'ın bankacılık hizmetlerini yeni ve gelişmiş teknolojiye uyarlamasının bir örneğini de Windows 8'de yaşadık. Yoğun çalışmalar sonucu geliştirilen Akbank Direkt Mobil Windows 8 uygulaması, iki lider kurumun uzmanlıkları sayesinde, Windows 8’in yeniliklerini Mobil Bankacılık işlemlerine yansıtıyor" dedi.
“Bankacılıktaki en iyi Windows 8 finans uygulaması”
"Uygulamamızın, sahip olduğu özellikler ve sağladığı kullanıcı deneyimiyle piyasadaki en iyi Windows 8 finans uygulaması olduğunu düşünüyoruz" diyen Oğuz, Akbank Direkt Mobil'in ayrıcalıklarını şöyle sıraladı: "Akbank Direkt Mobil, Semantic Zoom, Düğmeler Mönüsü, Uygulama Komutları gibi spesifik Windows 8 platform özelliklerini kullanan Türkiye’nin ilk bankacılık uygulaması olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında, Akbank Direkt Mobil uygulaması, Windows 8 platformunun pratik ve kullanışlı arayüzü için özel olarak geliştirildi. Ayrıca, Akbank Direkt Mobil, tek şifre ile giriş, kredi kartı numarası ile giriş ve kişiselleştirilebilir arayüz gibi özelliklerini, Windows 8’in spesifik kullanıcı deneyimi ile birleştirdi ve böylece, en güvenli bir şekilde en kolay erişim avantajını Windows 8 platformuna da taşımış oldu."
 “1 milyon online işlemi olan bir banka olarak, Windows 8 ile müşterilerimize yepyeni kolaylıkların kapısını açıyoruz”
Akbank'ta günde ortalama 1 milyon online işlemin yapıldığına dikkat çeken Oğuz, düzenlediği birçok kampanya ile kullanıcılarına "kazandıran" Akbank Direkt Mobil'in Windows 8 uygulaması ile de bankacılık işlemlerinde de kullanıcılara yepyeni kolaylıkların kapısını açtığını söyledi.
Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici; “Akbank, pek çok alanda teknolojinin öncülüğünü yapan ve teknolojinin sağladığı avantajları müşterilerine hızla sunmayı benimseyen bir banka ve Microsoft Türkiye’nin de önemli iş ortaklarından biri. Windows 8 için özel olarak tasarlanan Akbank Direkt Mobil Uygulamasını bu anlamda çok önemsiyoruz. Windows 8’in tüketicilere sunduğu benzersiz özellikleri kullanarak geliştirilen Direkt Mobil uygulaması ile artık Akbank müşterileri çok daha farklı bir bankacılık deneyimi yaşayabilecekler” dedi. Piyasaya çıktığı yaklaşık 1 yıl içerisinde dünyada 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Windows 8 ile kullanıcıların tüm cihazlarda tek ve benzersiz bir deneyim yaşama şansına kavuştuğunu söyleyen Tolgar Elverici “Akbank gibi tüketicinin beğenisini ve kullanım kolaylığını hizmetlerinin odağına alan bir bankanın Windows 8 Uygulama Mağazası’nda bu denli güçlü bir uygulama ile yerini almasından mutluluk duyuyoruz” dedi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)