BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAK Parti şantajlara boyun eğmeyecek!----

AK Parti şantajlara boyun eğmeyecek!

AK Parti şantajlara boyun eğmeyecek!
13 Ekim 2014 - 10:58 www.finansgundem.com

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB İstişare Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

TOBB İstişare Toplantısı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kobani eylemlerine ilişkin, "Ne yaparlarsa yapsınlar kamu düzeni zaafa uğramayacaktır. Bu konuda en ufak ihmal söz konusu olmayacaktır. AK Parti bu şantajlara boyun eğmeyecektir. Bu millete hizmet etmeye kararlıyız. Biz inşa edenler tarafındayız. Çözüm sürecinin ayakta tutmaya ve korumaya kararlıyız. Çözüm sürecini teröre kurban vermeyeceğiz." dedi.

"Kesinlikle Türkiye 1990'lara geri dönmeyecektir" diyen Davutoğlu, işyerleri tahrip edilen kişilerin zararlarının en kısa zamanda karşılanacağını açıkladı.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

“3 UNSUR HEDEF ALINDI”

Türkiye'yi hiçbir zaman kargaşa ve kaos sarmalının içine sokamayacaklar. Üç ana unsur hedef alındı. Kamu binaları ve araçları. Burada devletin kamu otoritesi hedef alındı. İkincisi işyerleri. Sizlerin helal rızık kazandığınız işyerleri.  Doğrudan hedef alınan şey oda temsilcilerinin üyeleri ve AK Parti binaları. Bununla şu demek istendi. Burada tek duruş hakim olur başka siyasi aktiviteye izin verilmez. Toplumdaki ekonomik yatırımları istersek durdururuz. Ne yaparlarsa yapsınlar kamu düzeni zaafa uğramayacaktır. Bu konuda en ufak ihmal ve zaaf söz konusu olmayacaktır. AK Parti bu şantajlara boyun eğmeyecektir. Bu millete hizmet etmeye kararlıyız.   Biz inşa edenler tarafındayız. Çözüm sürecinin ayakta tutmaya ve korumaya kararlıyız.  Suriye’deki olayları istismar edenlere karşı da Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkmaya kararlıyız. Suriye’deki olayları bahane ederek kargaşa çıkanlara şunu söylüyorum  Kobani’den gelen 200 bin kardeşimize kucak açan biziz,Suriye’den gelen kardeşlerimize kucak açan biziz. Onlar Türkiye’nin emniyete sığınmak ve güven içinde hayatlarını idam ettirmek için geldiler. Biz elimizden gelen yardımı yapmaya kararlıyız. Kobani bizim için tarihi bir mirastır. Bu Vandalizm çözüm sürencin sabote etmek isteyenlerinin hedefinin Kobani değil kalkınma projelerimiz engellenme çabası ev Türkiye’nin kalkınmasıdır.

“KİM NE YAPARSA YAPSIN…”

Kim ne yaparsa yapsın kalkınma hamleleri devam edecek. Bu Vandallar, bu eşkıyalar geleceği tahrip etmek istiyor. Biz geleceğe imha projesine karşı dimdik ayakta duracağız. 62. Hükümetin programını sunarken yeni Türkiye vizyonunun çerçevesini ortaya koymuştuk.

Bir kez daha bunu paylaşmak istiyorum. Kesinlikle Türkiye 1990'lara geri dönmeyecektir, aksine 2023 hedefleri doğrultusundadır. Bir inşa ve ihya dönemi başlamıştır, bunu kimse durduramayacaktır. Tarihi kardeşliğin ebedi kardeşliğe dönüşmesindeki çabalarımız devam edecektir.

“ÇÖZÜM SÜRECİNİ TERÖRE KURBAN VERMEYECEĞİZ”

Çözüm sürecini teröre kurban vermeyeceğiz. Bu teröristlere karşı verilecek en güzel cevap selam kampanyası başlatılmasıdır. Selam bizim geleneğimizde 'ben senden eminim senden benden emin ol' demektir.

“TAHRİP EDİLEN İŞYERLERİ ESKİSİNDEN DAHA İYİ HALE GETİRİLECEK”

En kısa zamanda tahrip edilen işyerleri eskisinden daha iyi hale getirilecek.Kamu otoritesi ve düzeni sarsılmayacak şekilde korunacak ve güçlendirilecek. Vatandaşlarımızın zararları giderilecek.

“ÇÖZÜM SÜRECİNDE TEK MUHATAP MİLLETTİR”

 Bizim için çözüm sürecinde tek muhatap millettir. Kalkınan Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu yansımaları da görülmeye başlanacak.

Herkesin hesabı olabilir. Bizim geleceğe yönelik hedeflerimiz var. Hayali olmayanlar utansın, hayallerimiz yerine Vandalizm getirmeye çalışanlar utansın. Bizde vizyon onlarda tuzak var. Uzun dönemde mutlaka vizyon, aşk, muhabbet kazanacak. Şimdi o tahribatı yapanların ağa babalarını çekip sorsanız bu şehirle,  bu ülke ile ne hayalin var diye…

"BÖYLE ANA MUHALEFETTEN YARAR GELİR Mİ?"

Kendi şehirlerini yıkanlardan bir hayır gelebilir mi? Bu Vandallara uyarıda bulunmak yerine kendi ülkesini IŞİD’le işbirliği yapıyor diye suçlayan ana muhalefetten yarar gelebilir mi?Tüm Güneydoğu ve Anadolu’yu adım adım gezeceğiz. Önümüzdeki aylarda bütün bakanlarımızla vilayetleri gezeceğiz, zararları tespit edeceğiz, yaraları saracağız. Türkiye’de güçlü milli irade var.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)