BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAK Parti ilçe kongresinde gerginlik----

AK Parti ilçe kongresinde gerginlik

AK Parti ilçe kongresinde gerginlik
30 Ağustos 2020 - 21:40 www.finansgundem.com

AK Parti Hakkâri merkez ilçe kongresinde iki adaydan biri delege listesinde adayların soyadlarını yazmayınca adaylığı ret edildi. Adaylığı ret edilen Engin Özdemir’in hatayı düzeltmek için istediği on dakikalık süre ise kabul edilmedi

AK Parti Hakkâri merkez ilçenin dün gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongresi’nde Cumhur Demir’in karşısına çıkan Engin Özdemir’in, divan başkanlığına verdiği adaylık listesinde eksik bulunduğu gerekçesiyle adaylığı kabul edilmedi.

Gazete Duvar'dan Mimar Kaya imzalı habere göre, AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanlığı için dün şehir stadyumunda gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Cumhur Demir’in karşısına 15 Temmuz Dik Duruş Derneği Başkanı Engin Özdemir aday olarak çıkacaktı. Kongredeki konuşmaların ardından Özdemir divan başkanı MKYK üyesi Alaattin Parlak’a aday listesini verdi. Divan tarafından kontrol edilen adaylık listesinde tüzük gereği 22 delegenin de ad, soyadı ve imzalarının olması gerekçesiyle Özdemir’in adaylığı kabul edilmedi. Özdemir’in verdiği listede adayların soy isimlerinin yazılmadığı öğrenildi.

Özdemir, bunun üzerine Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ile görüşerek divana sunduğu listesine delegelerin soy isimlerini yazmak için 10 dakikalık ek süre istedi. Seçim kurulu başkanı ile divan başkanının yanına giden Özdemir’e, Divan Başkanı Alaattin Parlak sürenin 5 dakikayı geçtiğini başka da süre tanınmayacağını belirterek kongreye tek liste halinde başlanacağını söyledi.

Engin Özdemir bir yazılı açıklama yaparak, yaşanan durumu “hukuksuzluk ve kısır siyasi çekişme” olarak nitelendirdi.

'10 dakika süre verilmedi'

Özdemir, “Divan Başkanı Alaattin Parlak’ın önüme sürdüğü gerekçeye karşı itiraz hakkımı kullanıp 10 dakika süre istememe rağmen Parlak, yangından mal kaçırırcasına itirazımı ret edip hemen seçime geçti. Adaylığım sırasında delege listesine asla ulaşamadım. Aday olarak talep etmeme rağmen bana gösterilmeyen bir delege listesinin içeriğine vakıf değildim. Bu nedenle il başkanı ve divan başkanının ayak oyunlarına alet edildim” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür’ün merkez ilçe delege listesinde usulsüz ve kanunsuz bir şekilde değişiklikler yaptığını iddia eden Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kongrede seçilen üst kurul delege listesinin tamamı başkan Gür’ün akrabalarından oluşuyor. Bunların dışında kalan çoğu delege Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir’in akrabalarından oluşmaktadır. Özellikle AK Parti’ye hakaret edenler delege yapılmış. Bu da kongreye gelen delegelerin sahayı terk etmesine neden oldu.”

Özdemir, her ne olursa olsun AK Parti çatısı altından mücadeleye devam edeceğini de söyledi.

Dün düzenlenen ve tek listeyle devam eden kongrede, 412 delegenin 295’nin oyunu alan mevcut başkan Cumhur Demir, yeniden AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturdu.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)