BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti TSPB-Madencilik, UMREK ve Finansman Toplantısı 26 Mart 2019, 09:00

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve UMREK Başkanımız Sayın Mithat CANSIZ, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erişah ARICAN, BDDK Başkanımız Sayın...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
AKBNK 6,02 -0,99 31.304.000.000,00
ALBRK 1,66 -7,78 1.494.000.000,00
GARAN 8,45 -3,32 35.490.000.000,00
HALKB 6,69 -1,76 8.362.500.000,00
ICBCT 3,84 -0,78 3.302.400.000,00
ISCTR 5,66 -1,91 25.469.830.200,00
SKBNK 1,12 -1,75 1.296.960.000,00
TSKB 0,79 -2,47 2.212.000.000,00
VAKBN 4,87 -1,62 12.175.000.000,00
YKBNK 2,04 -4,23 17.231.984.619,36

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAdalet Bakanı'ndan 'Çiftlik Bank' açıklaması----

Adalet Bakanı'ndan 'Çiftlik Bank' açıklaması

Adalet Bakanı'ndan 'Çiftlik Bank' açıklaması
17 Mart 2018 - 10:23 www.finansgundem.com

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çiftlik Bank'ın kurucusunu Uruguay'dan geri isteyeceklerini söyledi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den son dakika Çiftlik Bank açıklaması geldi.

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Gül: "(Çiftlik Bank) Çok titiz bir şekilde soruşturmalar yapılmakta. Bu konuda mağdur olan kişilerin hukuki güvenceleri, hakları nasıl elde edilmesi gerekiyorsa bunun için her türlü çalışma yapılıyor ama öncelikle bizim çok uyanık olmamız lazım, çok titiz olmamız lazım." şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın ile ilgili konunun yargıya geç intikal ettiğini kaydeden Gül, "Şikayet gelir gelmez yurtdışı çıkış yasağı kondu. Çıkış yasağı konulunca yurtdışında olduğu anlaşıldı" dedi.

Uruguay'da olduğu belirtilen Mehmet Aydın'ın bu ülkeden istenip istenmeyeceği ile ilgili soruya yanıt veren Gül, "O konuda savcılarımız ne gibi imkan varsa ilgili kişi ile ilgili o hususta da gerekli takibatı yapıyorlar" dedi.

Af konusuna da değinen Bakan Gül, herhangi bir affın gündemlerinde bulunmadığını söyledi.

"MAHKEMELER TOLERANS GÖSTERMEMELİ"

Cinsel istismar yasası ile ilgili konuşan Gül, "Kadına şiddet ve cinsel istismar konularında mahkemelerde tolerans gösterilmesin istiyoruz. Kanunlarda değil uygulamalarda eksiklikler var. Savcı ve hakimler gerekli incelemeleri yapıyor. İlla olay her şikayet edildi diye yaşanmış değildir. Yargıya güvenelim, yanlış karar verirse de bir üst mahkeme düzeltir. Ama tolerans gösterilmesin. Sadece ceza kanunlarını artırmak değil, bilinçli birey ile çözebiliriz. Kravat taktı indirim, böyle bir şey yok. Böyle bir yaklaşım doğru değil. Kanunda da bu yazmaz. Yargıda milyonlarca dosya var. Sizin de, benim de eleştirdiğim kararlar var. Ancak ben hukuka güveniyorum. Bu konu da asla denetimsiz bırakılmayacak. Farkındalık yaratmak için çalışıyoruz." dedi.

"MAĞDURU, MAĞDUR ETMEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Evliliğe zorlanan çocuklarla ilgili konuya değinen Gül, "İdari ve hukuki çalışmalar yapılıyor. Bu konuda tolerans gösterilmiyor. Taviz verilmeden üzerine gidiyoruz. Bu konularda hükümet olarak mağduru, bir daha mağdur etmemek için çalışıyoruz. Kanunda gerekli düzenlemeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

"YARGILANAN HERKES SUÇLUDUR DİYEMEYİZ"

FETÖ'den tutuklananlara ilişkin açıklamalar yapan Gül, " FETÖ'nün silahlı bir terör örgütü olduğu, devleti ele geçirmeye çalışan bir terör örgütü olduğu kararı verildi. Yargının bakış açısı böyledir. 2 konuda yargılamalar devam ediliyor. 1- darbeciler. 2 darbecilere destek verenler. Adam ben bunu yapmadım diyor ama, ben dahil bunu bilemeyiz. Mahkemeler, beraat etmesi gerekene beraat veriyor. Tutuklanması gerekeni tutukluyor. Yanlış karar olursa zaten savcılar itiraz ediyor. Bu suçlardan yargılanan herkes suçludur diyemeyiz. Mesela bazı erler, öğrenciler olaya karışmadığı için beraat etti. Olaya karışmadıysa beraat ediyorlar. Bir vatandaşımızı şehit ettiyse rütbesi, ünvanı ne olursa olsun cezasını alıyor." şeklinde konuştu.

"FETÖ KONUSUNDA REHAVETE KAPILMAMALIYIZ"

En kritik noktalarda hala FETÖ'cülerin olduğuna dair endişeler olduğuna dair soruyu yanıtlayan Gül, "FETÖ ile mücadele konusunda her şey bitti, hepsini deşifre ettik gibi bir rahatlık asla olmamalı. Hala yargıya sızmaya çalışıyorlar. Yargı sınavına çalışan bir grup kişi yakalandı. Ancak yargılanacaklar, şimdiden bir şey demek doğru değil. Rehavete kapılmayacağız, kripto bir yapı. Hukuk içinde mücadeleyi sürdüreceğiz. Hükümet her türlü tedbiri alacaktır." ifadelerini kullandı.

"FETÖ KONUSUNA HUKUKİ DEĞİL, SİYASİ BAKIYORLAR"

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili konuşan Gül, "Ben hukuk adına, terörle mücadele konusunda uluslararası hukuk göz önüne alınacaksa umutluyum. Meseleye hukuki değil de siyasi bakılıyor. Terörü koruyan devlet konumu ortaya çıkacaktır. Bir devlet adına en istenmeyecek şeydir. Uluslararası iadelerde bana bunu ispat edin diye bir şey yoktur. İstenen kişiyi alacak, yargılayacaksınız, ondan sonra karar vereceksiniz. Şüphe yeterli. Yüzlerce şüphe, itiraf söz konusu. Bu konuda hukukumuz, sözleşmelerimiz gereği iadeyi bekliyoruz. " dedi.

"İNTERPOLDEN YETERİNCE YANIT ALAMIYORUZ"

Terör örgütü PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim ile ilgili açıklamalarda bulunan Gül, "Canımızı yakan, hayatını kaybeden olayların bir çoğunun faili, iadesini istiyoruz. Danimarka'ya, Almanya'ya yazıldı. Nerede görüldüyse yazıldı. En son Almanya'daydı. Almanya'ya yazıldı, Danimarka'ya geçti oraya da yazıldı. İnterpolden yeterince yanıt alamıyoruz." şeklinde konuştu.

Anayasa Mahkemesi kararlarını değerlendiren Gül, "Anayasa Mahkemesi'nin bağlayıcılığı konusunda teredddüt bulunmamaktadır. Yerel mahkeme, tutuklama kararı verdi ama AYM ihlal kararı verdi. Bunu tutukluluğu kaldırarak ortadan kaldırırsın dedi. Nihayetinde beraat kararı verildi. Türkiye'de hukuk sistemi işlemektedir. Kararın gereği yerine getirilmiştir." dedi.

Kimyasal kastrasyon konusunda açıklama yapan Gül, "Kimyasal kastrasyon da masada. Bir sanıkla ilgili bu davranışlar, kimyasal kastrasyonla, ilaçla kaldırmak mümkünse kullanılabilir." şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank CEO'su: Geçmiş olsun

Çiftlik Bank'tan sonra sırada Çılgın Tavuklar var

ETİKETLER :
YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Özer17 Mart 2018 23:53

  %100 kar bekle, çalışmadan sanal çiftlikten kazanma düşüncesi iyi. Sonra devlet neden engel olmadı,mağdur olduk, imdat. 77bin kişi 511 milyon yatırmış.Kastelli,murat Demirel, ihlas Finans ve niceleri dolandırdı. Ama her zaman dolandıracak saflar buluyorlar.

 • ARMAGEDON17 Mart 2018 16:31

  uruguay suçlu iade etmiiyor adam araştırmışta gitmiş oraya,paraları buenos ayres te,montevideo da latinos chikalarla ezer, gezer bakan öylesine sallıyor kaçan balık büyük olur

 • erdem17 Mart 2018 15:49

  o kadar koyun çobansız olur mu. ülkenin ne kadar cahil yetiştirdiğinin kanıtı.

 • Okie Dokie17 Mart 2018 14:41

  Çiftlik bank'a 500 binTL yatırmıştım. Sene sonu 2 katını vereceklerini söylediler. Gönlüm rahat. Bu tür haberlere itibar etmiyorum. Tatile gitmiştir geri dönecektir. Ne çok büyütüldü.

 • Vatandaş17 Mart 2018 13:31

  Bırakın urugayıda tokatlasın paraları TR bankalarına yatırırsa döviz açığımızı kapatır :)) Borsada iflas eden şirket mağdurlarına devlet yardım etmesin çiftlikbank peşine koşun ne kadar akkoyun sattıysa artık.

 • mali 17 Mart 2018 12:12

  Adamlar halkı soyarken devlet tedbir alamazmıydı. Herkesin kimliği her yerde. Başkasının adına telefon hattı aç. Şirket kur. Kontur dolandırıcılığı yap. vatandaşın banka hesabını boşalt. Bunlar neden önlenmiyor? Tüm suç vatadaşın mı? Bunu yapanların hiç mi suçu yok! Bu işleri yapmak serbest de haberimiz mi yok!

 • ..17 Mart 2018 13:13

  spk nceledi, girmeyin dedi. bir sürü insan güveniyoruz. destekliyoruz dedi bu adama. spk rapor ve açıklamalarına bakın. hatta tarihlerine bakın. devlet ne edebilir*? gönullu eft-havale ile para gönderiyorsun ama inanıyorusn. Devlet ne etsin ?

 • niye gönderdiniz..17 Mart 2018 11:06

  niye kaçtı demiyorum. niye kaçmasına müsade ettiniz. bu adamın saadet zinciri oluşturduğunu 4 ay önce devletin bakanı söylerken, neden tedbir alınmadı. neden kaçmasına müaade ediliyor. fetö cülere de böyle.. yahu önceden tedbir alacak devlet memuru ve otoritesi nerde.. kim sorumlu bundan..

 • Urla17 Mart 2018 10:39

  Bizim halkımız neden bu kadar kolay kaldırılıyor? Gerçi balık baştan kokar

 • yasin17 Mart 2018 10:37

  35 milyon koyun nasil süt vermez