BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiAB'den dijital hak bildirisi----

AB'den dijital hak bildirisi

AB'den dijital hak bildirisi
26 Ocak 2022 - 16:09 www.finansgundem.com

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, dijital dönüşümde çevrim içi ortamlarda hakları ve ilkeleri belirlemek üzere bir bildiri hazırladı.

AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager ve AB Komisyonu İç Pazardan Sorumlu Üyesi Thierry Breton, Brüksel'de düzenledikleri basın toplantısında, "Avrupa Dijital Haklar ve İlkeler Bildirisi" taslağını tanıttı.

Vestager, çevrim içi ortamlarda da insan hakları ve değerlerine saygılı olunması gerektiğini, dijital alanların güvenli bir hal almasını istediklerini ifade etti.

Dijital haklar bildirisinin, yeni teknolojilerde politika yapıcılara ve şirketlere bir rehber olmasını amaçladıkları kaydeden Vestager, "Bu bildiri, bize çevrim içi dünyada haklar ve ilkeler konusunda net bir referans noktası sağlar. Bildirideki ilkeleri dünya için bir standart haline getirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

AB Komisyonu İç Pazardan Sorumlu Üyesi Thierry Breton da normal hayatta yasalara aykırı bir davranışın çevrim içi ortamlarda da yasa dışı olması gerektiğini belirterek, bildirinin kabul edilmesiyle bunu sağlayabileceklerini söyledi.

Avrupa'da dijital dönüşüm insan merkezli

Taslak bildiride, Avrupa'da dijital dönüşümün insan merkezli olduğu belirtildi.

Teknolojinin bütün Avrupalılara hizmet etmesi ve fayda sağlaması gerektiğine işaret edilen bildiride, insanlar için güvenli ve temel haklara saygılı bir dijital ortam sağlanmasının önemine işaret edildi.

Bildiride, bireylerin haklarına çevrim içi ortamlarda da saygı gösterilmesini sağlamak için gerekli önlemlerin alınması gerektiği kaydedildi.

Teknolojilerin insanları bölmek yerine birleştirmesi gerektiği belirtilen bildiride, dijital dönüşümün adil bir topluma ve ekonomiye katkıda bulunmasının önemi vurgulandı.

Bildiride, AB'nin her yerinde ve herkesin uygun fiyatlı ve yüksek hızlı dijital erişime sahip olması gerektiği aktarıldı.

Taslak bildirinin yürürlüğe girmesi için Avrupa Parlamentosu (AP) ve üye ülkeler tarafından kabul edilmesi gerekiyor.

Yargıda dijital dönüşümde yenilik: UYAP 'Cep'e girdi

 

Bankacılıktaki dijital dönüşümün ardındaki güç

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)