BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemABD'den Ricciardone'ye destek----

ABD'den Ricciardone'ye destek

ABD'den Ricciardone'ye destek
08 Şubat 2013 - 07:33 www.finansgundem.com

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Türkiye'nin özür dilettiği büyükelçiye destek çıktı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Joseph Ricciardone’nin süren bazı davalarla ilgili açıklamalarıyla ilgili, ”Büyükelçi Ricciardone, (eski) Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın söylediklerini sadece tekrar etti ve eminim bu konularda kamuoyu önünde konuşma fırsatı bulduğunda Dışişleri Bakanı John Kerry de aynısını söyleyecektir” dedi.
Nuland’a, günlük basın brifinginde Ricciardone’nin basına yansıyan  sözleri soruldu.
”Bu bizim açımızdan yeni bir şey değil. Türkiye’de bu konularda hem  kamuoyu önünde hem de özel ortamlarda son derece açık olduk” ifadesini kullanan  Nuland, ”Büyükelçi Ricciardone, (eski) Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın  söylediklerini sadece tekrar etti ve eminim bu konularda kamuoyu önünde konuşma  fırsatı bulduğunda Dışişleri Bakanı John Kerry de aynısını söyleyecektir” dedi.
Nuland, ”Türkiye’nin dostları ve müttefiklerinin sorumluluğu,  Türkiye’nin hukukun üstünlüğü ve insan haklarının korunmasının güçlendirilmesi,  gazeteciler, blog yazarları için ifade özgürlüğünün korunmasında düzenli ilerleme  göstermesinin önemine saygılı biçimde işaret etmeye devam etmektir” diye  konuştu.
 Büyükelçi Ricciardone’nin Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun  Sinirlioğlu ile yaptığı görüşmenin içeriğiyle ilgili bir soru üzerine de Nuland,  bu konuda daha detaylı bilginin ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından  verilebileceğini belirtirken, görüşmede ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen saldırıya  ilişkin devam eden soruşturma ve Suriye gibi konular dahil, iki ülkeyi  ilgilendiren tüm konuların ele alındığını bildirdi.
Nuland, büyükelçiliğe saldırıya ilişkin soruşturmaya dair bir soru  üzerine, ”FBI’ın işbirliği yaptığı Türk tarafıyla iyi bir şekilde çalışmaya  devam ediyoruz. Ancak ne noktada oldukları konusunda elimde detay yok. Sanırım  soruşturma tamamlanana kadar beklememiz gerekecek” dedi.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)